:D:D
http://kepfeltoltes.hu/090507/influ_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Sertésinfluenza propaganda film 1976-ból.
Szerintetek idén túléljük? ;)
babapiskóta 2009. 05. 07. 08:33 | #19
0
VÁLASZ
Békatallér 2009. 05. 02. 21:41 | #18
:DDDD! És igen! Nagyon jól működik a diagnosztikai program. Dr. Web... :D
0
VÁLASZ
ssscsaba 2009. 05. 02. 14:08 | #17
akik nemtudják hogy esetleg fertőzöttek-e, azoknak egy nagyon hasznos kis oldal :
http://doihavepigflu.com/
:D:D:D
http://doihavepigflu.com/
:D:D:D
0
VÁLASZ
megmondóember 2009. 05. 01. 17:59 | #15
Émmegmán vettem bespájzoltam egy csomó konzervet meg palckozott vizet. Meg szerzetem egy shotgun-t jó sok lőszerrel a szemét zombik ellen. Mer' utána meg azok jönnek. Vagy a medvedisznóember. Vagy Al Gore.
0
VÁLASZ
Laci 2009. 05. 01. 11:04 | #13
"mindmeghalunk!", mondod. Benne van a pakliban.
Mondjuk, egy napon nem járnak a taxik villamosok, buszok. Bezárnak színházak, iskolák, piacok. Minden kenyérboltra, közértre kiteszik a "Betegség miatt zárva" táblát... Akkor tényleg a járványtól döglünk meg, ha közvetetten is.
Mondjuk, egy napon nem járnak a taxik villamosok, buszok. Bezárnak színházak, iskolák, piacok. Minden kenyérboltra, közértre kiteszik a "Betegség miatt zárva" táblát... Akkor tényleg a járványtól döglünk meg, ha közvetetten is.
0
VÁLASZ
Darkshade 2009. 05. 01. 08:53 | #11
Jared Diamond Pulitzer-díjas könyvében: Háborúk, Járványok, Technikák, de az Összeomlásban is górcső alá veszi a témát. Földrajz miatt, azonos éghajlati öv-Eurázsia sok növénynemesítés-Sok nagy testű állatfaj domesztikálása- járványos betegségek többsége. mivel az ember a kórokozóit a vele együtt élő állatoktól örökli /akár házi, akár csak ember környezetéhez alkalmazkodott /pl. maláriaszúnyóg/, azok mutálódnak. Így az európai ember hurcolta be a pestist, himlőt, kolerát, stb cserébe csak a sárgalázat és a ma már vitatott / állítólag már egyiptomi múmiákban is kimutatták/ szifiliszt kaptuk. az 1918-19- es spanyolnátha /influenza változat szintén/ azért volt veszélyes, mert a közlekedés mint hajlamosító tényező lehetővé tette világméretű elterjedését viszont antibiotikumok amely akár csak tüneti kezelést is adtak volna nem álltak rendelkezésre. Az influenzában megvan az a potenciál ami az ebólában nincs meg, gyorsan mutálódó, földrajzi övhöz nem kötött, nem olyan gyors lefolyású, ha összejön egy telitalálat kombináció akkor lehetne pusztító világjárvány. a lehetne szocskán van a hangsúly, ma már nem az 1918-19-es szinten van az orvoslás, elővígyázatosság nem árt, de pánikkeltés felesleges.
0
VÁLASZ
Békatallér 2009. 04. 30. 17:23 | #6
azt meg elfelejtettem írnii, hogy én is ezt olvastam még erről.
0
VÁLASZ
Békatallér 2009. 04. 30. 17:15 | #5
Tudom szörnyű dolog a halál, meg ez gonoszul hangzik, de szerintem egyenlőre egy kicsit kicsi szám-> kicsi ok a pánik keltésre, a világméretű hisztéria kirobbantására. Ráadásul az esetek nagy részében kiderült, hogy nem is erről a betegségről van szó... Kíváncsi vagyok, hogy Mexikó vezetése mit tehetett, hogy ez a jutalma... ;) Sokkal nagyobb problémát jelent az emberiség számára a medvedisznóember! :D
0
VÁLASZ
"Közel 30 százalékkal emelkedett a csillagánizs nagykereskedelmi ára Kínában, miután kiderült, hogy a dél-kínai Kuanghszi Csuang Autonóm Területről származó fűszernövényből készül az influenza kezelésére használt gyógyszer egyik alapvető összetevője.
A H1N1-jelű influenzavírus elleni oltóanyag hiányában egyre többen keresik az influenza gyógyítására használt Tamiflu készítményt, amelynek oszeltamivir nevű hatóanyaga a vírus terjedésének megakadályozásával csökkenti a betegség lefutásának időtartamát.
A Roche svájci gyógyszergyár a Tamiflu gyártókapacitásának bővítése mellett döntött, miután a készítményből világszerte több mint 220 millió adagra érkezett rendelés. A bázeli gyár jelenlegi kapacitásával évente mintegy 400 millió adagot képes legyártani - nyilatkozta a Roche sanghaji szóvivője. A termelés növelésével a gyógyszer legfontosabb nyersanyagának számító csillagánizs iránt is megugrott a kereslet.
A kínai konyha egyik legfontosabb fűszernövényét elsősorban a dél-kínai Kuanghszi Csuangban termesztik. Az autonóm területen található ültetvényeken március és május között szüretelt termés adja a világ csillagánizskészleteinek 85 százalékát.
Csen Csu kínai egészségügyi miniszter a múlt héten azt javasolta, hogy az új influenza elleni hatásos gyógymódként csillagánizzsal fűszerezzék a sertéshússal készült ételeket. A bejelentést követően a fűszer kiskereskedelmi ára a kilogrammonkénti 9 jüanról (281 forintról) 14 jüanra (437 forintra) emelkedett.
A kínai médiában megjelent beszámolókból azonban nem derül ki, hogy a hagyományos gyógyászatban már évszázadok óta görcsoldóként, gyomorerősítőként, illetve szélhajtóként ismert csillagánizs valóban kedvező hatást vált-e ki az influenzára.