Derill 2009. 06. 11. 10:08 | #40
teccett a beszámolód, ha van még esetleg valami leírhatnád mert engem érdekel
0
VÁLASZ
Mol 2009. 03. 23. 13:06 | #39
Lehet nem lesz rövid, mert rengeteg az élmény, legyen az pozitív vagy negatív.
Előre bocsátom, hogy ez az én meglátásom és véleményem azokról a helyekről és emberekről, ahol én jártam és találkoztam.
Mindenképpen érdemes eljönni, ha van rá lehetőség, mert mégiscsak egy teljesen eltérő kultúrát ismer meg az ember.
Persze csak akkor, ha tudsz viszonyulni a szélsőségesebb helyzetekhez is.
Mivel nem Goa-n kell felügyelnem a bikinis csajok hasán a naptej beszívódóképességét, hanem bent az ország közepén gyárakat látogatok – ami azzal jár, hogy rengeteget utazom, sok emberrel találkozom – Dél India – Városok: Bangalore, Hyderabad, Mysoru. Falvak: Nelamangala, Obalapura, Venkatapur.
Laktam már felsőkategóriás szállodában, kisvárosi családi házban és az üzem feletti „lakosztályban” is, így talán már valamennyire valós kép van bennem az országról.
A környezet:
A nagyvárosokban rengeteg megalomániára utaló, hatalmas irodaépület komplexumok vannak, és még nagyobbak épülnek. Van köztük pár olyan üvegpalota, amilyet Európában sem látni. Ezek általában körülkerítet, sorompós, biztiőrös, rendezett és karbantartott területek. Volt szerencsém egy thai étteremben vacsorázni a város kellős közepén, ahová miután bejutottam a fegyveres őrökön, csomagtartó vizsgálat és motozás után a szám tátva maradt. Mintha nagykövetek vettek volna körül: 1 mergát 2 vezetett fel és 3 kísért. Márványborítású oszlopos épületek, hotelek, csodálatos zöld környezet, maga a paradicsom teljesen elzárva a város zajától. Kerítésen kívül pedig . . .
. . . a lehető legnagyobb kontraszt. Mintha nem a sajátjuk lenne és nem kellene rá vigyázni. Minden szemetes, de nem kicsit. A monszun június 12-én kezdődik és addig semennyi eső sem esik. Minden száraz és poros. Mediterrán országokhoz hasonlóan esténként megélénkül a forgalom mikor kezd hűlni az egyébként 35-39 fokos levegő. Az a kis pára ekkor lenyomja a füstöt és a port. Ekkor meggyújtják a szemetet is a kisebb gyűjtőkben. A nyálkahártyáim úgy égtek, hogy ihaj. Illemhelyek vannak az utcán, de simán a kerítések mellett az utcafronton.
Éppen ezért ajánlatos kiutazás előtt a szükséges oltásokat beszerezni az ÁNTSZ-nél (vérhas, hepatitis, gyerekbénulás-felnőtteknek is, stb. Ja és mindig palackozott víz, amit Te bontasz ki és nem utántöltött.
Szinte mindent meg lehet vásárolni Náluk is. Az élelmiszer az olcsó, de utcai árusnál nem vett rá a kényszer a kajálásra. Ahol a legtöbb időt töltöttem, Bangalore-ban, azt hallottam, hogy az információtechnológia egyik világközpontja. A városokban szinte mindenkinek van mobiltelefonja. Internet elérhetőség viszonylag sok helyen van, de 1M-nál nem gyorsabb a letöltés. Még az a szerencsém, hogy a világ végén lévő gyárban is van net. Már rég besokalltam volna, ha nem tudnék Skype-olni, tartani a kapcsolatot a családdal, barátnővel, barátokkal.
Néztem lap-top árakat, üzleti mobilokat, de ugyanolyan áron vagy még drágábban árulják, mint nálunk.
A forgalmat hamar meg lehet szokni. Ugye jobbkormány, balra hajts. Dudaszó állandóan. Anélkül nincs közlekedés. Dudál akkor, ha előz, dudál akkor, ha előzhetsz, ha kereszteződéshez, ha zebrához, szóval állandóan. Rengeteg a motoros, és a háromkerekű „tuk-tuk”. Az úton egymás mellett annyi autó halad és áll a lámpánál, amennyi csak elfér. Köztük meg a motorosok.
Sok a kétütemű, az átlagéletkora a teherkocsiknak saccom szerint 20-25 év, amit szinte csak a saját márkáik tesznek ki: Tata. Mahindra, Eicher, Ashok Leyland…
Suzukival (Maruti), Mazdával (Swaraj) tele vannak az utak. Eddig láttam össze-vissza 3-4 Audit, ugyanennyi BMW-t és kb. 10 Mercit.
A motorok kisköbcentisek, 100-tól max. 180-ig.
Az emberek és a mentalitás:
Mivel nem turista látványosságok közelében járkálok, hanem külvárosokban, falvakon keresztül, így néha én számitok látványosságnak. Néha önmagukról megfeledkezve bámulnak az emberek. Ez néha furcsa annak tudatában, hogy náluk elfogadott, ha két fiú nyilvánosan, kézen fogva sétálgat. Ha tehetős vagy - mondjuk magasabb beosztásban dolgozol - akkor lehet 1 feleséged és még 6 barátnőd. Ez egy kollégám mondta, miután megkérdezte, hogy nős vagyok-e.
Egyébként kedvesek, mosolygósak és abszolút nem tudom Őket a romákhoz hasonlítani. Van köztük egészen világos és tök fekete is.
Ha egy nő valamelyik vallás elhivatottja, piercing-et hord az orrában, vagyis mindenki. Ha nyaklánca van, akkor férjnél van.
Rengeteg kaszt van Náluk, ami sok mindenhol visszaköszön. Ha „alsó kategóriás” vagy , sok helyre be sem tudsz menni, nem tudsz magasabb beosztást betölteni (gondolom iskolát sem tudsz végezni magasabb szintűt), tehát születésedtől meg vagy bélyegezve.
Sok vallást gyakorolnak, rengeteg istenben hisznek, melyek különböző állatok képeiben köszönnek vissza.
Lépten-nyomon templomok, melyek kívülről művesek és színesek, belülről pedig egy kisebb oltárt rejtenek, máshol 15-20 méter magas szobrot is emelnek. A marketing pedig már betört ide is. Bazársoron mész végig mire egyáltalán a bejáratig eljutsz, majd még 3x megvámolnak az oltárig egyes helyeken. Természetesen cipőben sehová sem engednek be. Kifelé ismét bazársor.
Főnökömnek köszönhetően 2-3 kirándulásban is volt részem. Ez egyik egy szegényebb környéken volt templomlátogatással és hasonlókkal. Itt viszonylag tűrhetőbb volt a helyzet az árusokat és koldusokat tekintve. Viszont Mysoru-ban, ahol állatkertet, keresztény templomot, hindu templomot és egy palotát is meglátogattunk már nem volt elviselhető a dolog. Az utóbbi helyen maffia módszerekkel csalók seregei próbálnak lenyúlni. Csak 1 példa: fa dobozka réz berakással 750 RS. Korábban más helyen már volt a kezdő ár 100 is. És hiába mondod, hogy nem kell, lépni nem tudsz az árustól, aki kézből próbálkozik túladni a portékán. A kocsiajtót nem tudod becsukni, mert bent a keze. Ugyanitt a palotába a belépő 20RS, turistáknak 200. Cipőt ugye itt is le kell venni. Kifelé elkéred, mint a helyiek, de neked fizetni kell érte. Egy rúpia egyébként 4,5-4,9 forint között mozog.
A szegénység óriási méreteket ölt. Falvakban látni, hogy 20-25m2-es komforttalan házakban laknak, aminek sokszor az előtere tölti be az istálló szerepét. Ha van 20-25 kecskéd-birkád vagy 5 tehened, éppen eléldegélsz, ha ugyanennyid van a városban, gazdagnak számítasz. Sokan földművelésből élnek, még többen fogalmam sincs miből.
A városokban – és főként a külvárosi részekben – van, hogy az egész utcafront bazárrá válik. Árulnak ruhát, ételt, mobiltelefont, szóval mindent. A belvárosban inkább „pláza” jellegű bevásárlóközpontok épülnek.
Volt olyan nap, hogy sötétedés után indultam útnak egy külvárosi sétára, hogy mégis megnézzem, milyen a környék. Pesten több félnivalója lenne az embernek egy-egy kivilágítottabb utcán is, mint itt egy mellékutcában. Itt abszolút nem éreztem semmi fenyegetettséget.
Abban viszont nem látok rációt, hogy a következő Kína lesz Indiából. Sokan vannak és a legjobban Ők sokasodnak, ha a létszámot nézzük. Technikailag is fejlődnek, de a munkához való hozzáállásukkal óriási a gond, legalábbis európai szemmel.
Kézügyességük nagyon jó, de a tempó… Valahol emiatt is vagyok itt.
A rend és a tisztaság hiánya miatt is sok a kifogásolni való. A proli abszolút nem törődik, és belőlük van a legtöbb. A gazdagabb réteg pedig nem fog lealacsonyodni hozzájuk.
Saját munkahelyeimen látom, hogy elmennek a gondok mellett, jó úgy, ahogy van. Egy egyszerű példa: gépből kijön a nyersanyag és ládába szedik. 3-4 méterrel távolabb pedig visszaöntik a szalagra. Eszükbe sem jut, hogy egy szalagot betegyenek a 2 pont közé. Másik helyen napról napra ugyanaz a munka, és van, hogy 420-an dolgoznak, van, úgy hogy 660-an. Akkor nem hármasával viszik a rekeszt ketten, hanem kettesével hárman. Ahelyett, hogy a plusz emberek takarítanának, vagy rendet raknának, mert káosz meg van sok helyen. Ráadásul csak slattyognak, battyognak, poroszkálnak, sétafikálnak, bandukolnak, csoszognak.
Egyszerűen csak ledobálnak mindent ahelyett, hogy egymásra raknák és a helyére vinnék.
A termelékenység rovására megy sok minden, de nem foglalkoznak vele, csak munka legyen, rengetek pluszmunkát teremtve maguk körül.
Egyszóval nem egy kapkodó idegbolondok, akiket ráadásul a rend és a tisztaság is hidegen hagy.
Mintha lusták lennének gondolkodni, vagy nem is tudnának. Jó Nekik úgy, ahogy van.
Viszont nagyon olcsó a munkaerő és azt használja ki több nyugati és amerikai nagycég is.
Most így hirtelen ennyi.
Ha még valami kérdés van, vagy eszembe jut valami, leírom.
Üdv.:
Mol
Előre bocsátom, hogy ez az én meglátásom és véleményem azokról a helyekről és emberekről, ahol én jártam és találkoztam.
Mindenképpen érdemes eljönni, ha van rá lehetőség, mert mégiscsak egy teljesen eltérő kultúrát ismer meg az ember.
Persze csak akkor, ha tudsz viszonyulni a szélsőségesebb helyzetekhez is.
Mivel nem Goa-n kell felügyelnem a bikinis csajok hasán a naptej beszívódóképességét, hanem bent az ország közepén gyárakat látogatok – ami azzal jár, hogy rengeteget utazom, sok emberrel találkozom – Dél India – Városok: Bangalore, Hyderabad, Mysoru. Falvak: Nelamangala, Obalapura, Venkatapur.
Laktam már felsőkategóriás szállodában, kisvárosi családi házban és az üzem feletti „lakosztályban” is, így talán már valamennyire valós kép van bennem az országról.
A környezet:
A nagyvárosokban rengeteg megalomániára utaló, hatalmas irodaépület komplexumok vannak, és még nagyobbak épülnek. Van köztük pár olyan üvegpalota, amilyet Európában sem látni. Ezek általában körülkerítet, sorompós, biztiőrös, rendezett és karbantartott területek. Volt szerencsém egy thai étteremben vacsorázni a város kellős közepén, ahová miután bejutottam a fegyveres őrökön, csomagtartó vizsgálat és motozás után a szám tátva maradt. Mintha nagykövetek vettek volna körül: 1 mergát 2 vezetett fel és 3 kísért. Márványborítású oszlopos épületek, hotelek, csodálatos zöld környezet, maga a paradicsom teljesen elzárva a város zajától. Kerítésen kívül pedig . . .
. . . a lehető legnagyobb kontraszt. Mintha nem a sajátjuk lenne és nem kellene rá vigyázni. Minden szemetes, de nem kicsit. A monszun június 12-én kezdődik és addig semennyi eső sem esik. Minden száraz és poros. Mediterrán országokhoz hasonlóan esténként megélénkül a forgalom mikor kezd hűlni az egyébként 35-39 fokos levegő. Az a kis pára ekkor lenyomja a füstöt és a port. Ekkor meggyújtják a szemetet is a kisebb gyűjtőkben. A nyálkahártyáim úgy égtek, hogy ihaj. Illemhelyek vannak az utcán, de simán a kerítések mellett az utcafronton.
Éppen ezért ajánlatos kiutazás előtt a szükséges oltásokat beszerezni az ÁNTSZ-nél (vérhas, hepatitis, gyerekbénulás-felnőtteknek is, stb. Ja és mindig palackozott víz, amit Te bontasz ki és nem utántöltött.
Szinte mindent meg lehet vásárolni Náluk is. Az élelmiszer az olcsó, de utcai árusnál nem vett rá a kényszer a kajálásra. Ahol a legtöbb időt töltöttem, Bangalore-ban, azt hallottam, hogy az információtechnológia egyik világközpontja. A városokban szinte mindenkinek van mobiltelefonja. Internet elérhetőség viszonylag sok helyen van, de 1M-nál nem gyorsabb a letöltés. Még az a szerencsém, hogy a világ végén lévő gyárban is van net. Már rég besokalltam volna, ha nem tudnék Skype-olni, tartani a kapcsolatot a családdal, barátnővel, barátokkal.
Néztem lap-top árakat, üzleti mobilokat, de ugyanolyan áron vagy még drágábban árulják, mint nálunk.
A forgalmat hamar meg lehet szokni. Ugye jobbkormány, balra hajts. Dudaszó állandóan. Anélkül nincs közlekedés. Dudál akkor, ha előz, dudál akkor, ha előzhetsz, ha kereszteződéshez, ha zebrához, szóval állandóan. Rengeteg a motoros, és a háromkerekű „tuk-tuk”. Az úton egymás mellett annyi autó halad és áll a lámpánál, amennyi csak elfér. Köztük meg a motorosok.
Sok a kétütemű, az átlagéletkora a teherkocsiknak saccom szerint 20-25 év, amit szinte csak a saját márkáik tesznek ki: Tata. Mahindra, Eicher, Ashok Leyland…
Suzukival (Maruti), Mazdával (Swaraj) tele vannak az utak. Eddig láttam össze-vissza 3-4 Audit, ugyanennyi BMW-t és kb. 10 Mercit.
A motorok kisköbcentisek, 100-tól max. 180-ig.
Az emberek és a mentalitás:
Mivel nem turista látványosságok közelében járkálok, hanem külvárosokban, falvakon keresztül, így néha én számitok látványosságnak. Néha önmagukról megfeledkezve bámulnak az emberek. Ez néha furcsa annak tudatában, hogy náluk elfogadott, ha két fiú nyilvánosan, kézen fogva sétálgat. Ha tehetős vagy - mondjuk magasabb beosztásban dolgozol - akkor lehet 1 feleséged és még 6 barátnőd. Ez egy kollégám mondta, miután megkérdezte, hogy nős vagyok-e.
Egyébként kedvesek, mosolygósak és abszolút nem tudom Őket a romákhoz hasonlítani. Van köztük egészen világos és tök fekete is.
Ha egy nő valamelyik vallás elhivatottja, piercing-et hord az orrában, vagyis mindenki. Ha nyaklánca van, akkor férjnél van.
Rengeteg kaszt van Náluk, ami sok mindenhol visszaköszön. Ha „alsó kategóriás” vagy , sok helyre be sem tudsz menni, nem tudsz magasabb beosztást betölteni (gondolom iskolát sem tudsz végezni magasabb szintűt), tehát születésedtől meg vagy bélyegezve.
Sok vallást gyakorolnak, rengeteg istenben hisznek, melyek különböző állatok képeiben köszönnek vissza.
Lépten-nyomon templomok, melyek kívülről művesek és színesek, belülről pedig egy kisebb oltárt rejtenek, máshol 15-20 méter magas szobrot is emelnek. A marketing pedig már betört ide is. Bazársoron mész végig mire egyáltalán a bejáratig eljutsz, majd még 3x megvámolnak az oltárig egyes helyeken. Természetesen cipőben sehová sem engednek be. Kifelé ismét bazársor.
Főnökömnek köszönhetően 2-3 kirándulásban is volt részem. Ez egyik egy szegényebb környéken volt templomlátogatással és hasonlókkal. Itt viszonylag tűrhetőbb volt a helyzet az árusokat és koldusokat tekintve. Viszont Mysoru-ban, ahol állatkertet, keresztény templomot, hindu templomot és egy palotát is meglátogattunk már nem volt elviselhető a dolog. Az utóbbi helyen maffia módszerekkel csalók seregei próbálnak lenyúlni. Csak 1 példa: fa dobozka réz berakással 750 RS. Korábban más helyen már volt a kezdő ár 100 is. És hiába mondod, hogy nem kell, lépni nem tudsz az árustól, aki kézből próbálkozik túladni a portékán. A kocsiajtót nem tudod becsukni, mert bent a keze. Ugyanitt a palotába a belépő 20RS, turistáknak 200. Cipőt ugye itt is le kell venni. Kifelé elkéred, mint a helyiek, de neked fizetni kell érte. Egy rúpia egyébként 4,5-4,9 forint között mozog.
A szegénység óriási méreteket ölt. Falvakban látni, hogy 20-25m2-es komforttalan házakban laknak, aminek sokszor az előtere tölti be az istálló szerepét. Ha van 20-25 kecskéd-birkád vagy 5 tehened, éppen eléldegélsz, ha ugyanennyid van a városban, gazdagnak számítasz. Sokan földművelésből élnek, még többen fogalmam sincs miből.
A városokban – és főként a külvárosi részekben – van, hogy az egész utcafront bazárrá válik. Árulnak ruhát, ételt, mobiltelefont, szóval mindent. A belvárosban inkább „pláza” jellegű bevásárlóközpontok épülnek.
Volt olyan nap, hogy sötétedés után indultam útnak egy külvárosi sétára, hogy mégis megnézzem, milyen a környék. Pesten több félnivalója lenne az embernek egy-egy kivilágítottabb utcán is, mint itt egy mellékutcában. Itt abszolút nem éreztem semmi fenyegetettséget.
Abban viszont nem látok rációt, hogy a következő Kína lesz Indiából. Sokan vannak és a legjobban Ők sokasodnak, ha a létszámot nézzük. Technikailag is fejlődnek, de a munkához való hozzáállásukkal óriási a gond, legalábbis európai szemmel.
Kézügyességük nagyon jó, de a tempó… Valahol emiatt is vagyok itt.
A rend és a tisztaság hiánya miatt is sok a kifogásolni való. A proli abszolút nem törődik, és belőlük van a legtöbb. A gazdagabb réteg pedig nem fog lealacsonyodni hozzájuk.
Saját munkahelyeimen látom, hogy elmennek a gondok mellett, jó úgy, ahogy van. Egy egyszerű példa: gépből kijön a nyersanyag és ládába szedik. 3-4 méterrel távolabb pedig visszaöntik a szalagra. Eszükbe sem jut, hogy egy szalagot betegyenek a 2 pont közé. Másik helyen napról napra ugyanaz a munka, és van, hogy 420-an dolgoznak, van, úgy hogy 660-an. Akkor nem hármasával viszik a rekeszt ketten, hanem kettesével hárman. Ahelyett, hogy a plusz emberek takarítanának, vagy rendet raknának, mert káosz meg van sok helyen. Ráadásul csak slattyognak, battyognak, poroszkálnak, sétafikálnak, bandukolnak, csoszognak.
Egyszerűen csak ledobálnak mindent ahelyett, hogy egymásra raknák és a helyére vinnék.
A termelékenység rovására megy sok minden, de nem foglalkoznak vele, csak munka legyen, rengetek pluszmunkát teremtve maguk körül.
Egyszóval nem egy kapkodó idegbolondok, akiket ráadásul a rend és a tisztaság is hidegen hagy.
Mintha lusták lennének gondolkodni, vagy nem is tudnának. Jó Nekik úgy, ahogy van.
Viszont nagyon olcsó a munkaerő és azt használja ki több nyugati és amerikai nagycég is.
Most így hirtelen ennyi.
Ha még valami kérdés van, vagy eszembe jut valami, leírom.
Üdv.:
Mol
0
VÁLASZ
Purple 2009. 03. 14. 17:10 | #31
jó persze, ez tiszta sor, hogy állatok néha beledöglenek. de az ott kikötő basszus :DD meg part, ahol emberek vannak! hát csak kiszedném vagy valami... gondolom ha az állattetem olyan helyre "úszik" azt is kiszedik.. és ezek emberek! tök nyilvános helyen, ahol mások is megfordulnak.. eszem megáll...
0
VÁLASZ
sahinel 2009. 03. 14. 13:06 | #29
Állati tetem ha a folyóban van nem túl nagy dolog. Ez itthon a folyókban is előfordul. Felderítőknél voltam katona akik búvárkodnak, és a Tiszában merültünk mindig. Emberi állati hullák itt is vannak. + pl más országokkból szépen kapunk szennyvizet néha hogy jobb legyen a víz állaga. A másik hogy a szennyvizet sokhelyen még mindíg a folyókba engedik. Apámék még mesélték hogy ittak a kurcából, ma meg inkább egy szenyvízcsatornára emlékeztet, de bele nem mernék inni. Tehát ha valaki azt hiszi itthon jobb akkor nagyon nagyot téved. Főleg egy kis áradásnál ha véletlen sok állat belepusztul akkor nállunk mi van? nem horgásznak nálunk sem ki mindent a folyóból. És nem kristálytiszta a viz nálunk sem.
0
VÁLASZ
Lacpas 2009. 03. 14. 12:42 | #27
A hulla a vízben képek nem fakek, ilyen a hagyomány indiában, a halottat szertartás után a szent folyóba eresztik. (mások meg isznak belőle, fürödnek benne) Hallottam egy olyat is, hogy pirannyákat telepítettek a folyóba, hogy azok takarítsák el a halottakat, azóta meg félig megzabált hullák is elő-előtűnnek.
Indiát egyébként manapság a szélsőségek országának nevezik, rendkívül jól fejlődő ország, a legfejlettebb ipartól a millió szemétben élő emberig minden meg lehet találni...
Indiát egyébként manapság a szélsőségek országának nevezik, rendkívül jól fejlődő ország, a legfejlettebb ipartól a millió szemétben élő emberig minden meg lehet találni...
0
VÁLASZ
Zsótlee 2009. 03. 14. 11:23 | #25
sztem ezek a vizihullás képek mind fake!
én 2 hetet voltam 2007ben indiában 4000km-t utaztam vonattal szal elég sok helyen jártam és sehol sem láttam vizihullákat sőt még döglött állatokat sem
és az indiaiak 1általán nem cigányok! persze az európai embert kapásból le akarják húzni de hol nem teszik ezt a külföldivel?
és sztem fantasztikus hihetetlen nagyszerű és még sorolhatnám milyen tök jó ország! októberben tervezem h megint megyek és utitársat keresek ha vkit érdekel szóljon!
én 2 hetet voltam 2007ben indiában 4000km-t utaztam vonattal szal elég sok helyen jártam és sehol sem láttam vizihullákat sőt még döglött állatokat sem
és az indiaiak 1általán nem cigányok! persze az európai embert kapásból le akarják húzni de hol nem teszik ezt a külföldivel?
és sztem fantasztikus hihetetlen nagyszerű és még sorolhatnám milyen tök jó ország! októberben tervezem h megint megyek és utitársat keresek ha vkit érdekel szóljon!
0
VÁLASZ
bigyminyő 2009. 03. 13. 23:10 | #17
Szép kontraszt!Ezen padlót fogtam!!!
Persze szegénység,vallás szent tehénnel,ezt az állatot nem eszik meg inkább éheznek......na de emberi hullák felpüffedt teste a vízben,amikből kutyák,madarak lakmároznak,utána meg vidáman lubickolnak ebben a vízben és "mosnak" is az asszonyok.....hol vannak a hozzátartozók akik eltemetnék a halottakat???
Én ezekre szeretnék választ mert szeretném megérteni a számomra felfoghatatlant.......:(:(:(
Persze szegénység,vallás szent tehénnel,ezt az állatot nem eszik meg inkább éheznek......na de emberi hullák felpüffedt teste a vízben,amikből kutyák,madarak lakmároznak,utána meg vidáman lubickolnak ebben a vízben és "mosnak" is az asszonyok.....hol vannak a hozzátartozók akik eltemetnék a halottakat???
Én ezekre szeretnék választ mert szeretném megérteni a számomra felfoghatatlant.......:(:(:(
0
VÁLASZ
DeeP® 2009. 03. 13. 21:03 | #16
Azért mi sem panaszkodhatunk. A Mi kis szép országunkról, és fővárosunkról is lehetne hasonlót..
Mint Körtisz papa tette annó:http://www.youtube.com/watch?v=6O_zre2iT94
Alá meg egy jó kis képsorozatot, a tojásdobálásról, az utakról, és még lehetne sorolni..
Mint Körtisz papa tette annó:http://www.youtube.com/watch?v=6O_zre2iT94
Alá meg egy jó kis képsorozatot, a tojásdobálásról, az utakról, és még lehetne sorolni..
0
VÁLASZ
ince 2009. 03. 13. 19:09 | #15
> nagyon mások kinti "cigányok"
Egy Indiát kutató etnológus mondta egyik stúdióbeszélgetésben: a cigányok olyan kivándorolt, majd visszatérni akaró indiaiak, akiket Indiába nem fogadtak vissza és ezért nyugatra vándoroltak.
Magyarán, a cigány olyannyira "selejt", hogy a saját hazájukban örültek annak, amikor végre eltakarodtak onnan.
Egy Indiát kutató etnológus mondta egyik stúdióbeszélgetésben: a cigányok olyan kivándorolt, majd visszatérni akaró indiaiak, akiket Indiába nem fogadtak vissza és ezért nyugatra vándoroltak.
Magyarán, a cigány olyannyira "selejt", hogy a saját hazájukban örültek annak, amikor végre eltakarodtak onnan.
0
VÁLASZ
Nyúzó 2009. 03. 13. 17:41 | #13
Mol!!! Kérlek mesélj az igazi Indiáról! Én még soha nem voltam, de szeretnék eljutni. Megéri? Azt tudom, hogy más, de hogyan lehetne ezt a másságot szavakba önteni? Kérlek próbáld megfogalmazni, amit az emberekről, a környezetről az életről tapasztalsz Indiában. Nagyon kiváncsi vagyok rá. Köszi.
0
VÁLASZ
sahinel 2009. 03. 13. 16:14 | #9
http://www.youtube.com/watch?v=4LdsFDw0yc0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=FfBLIMKRxZQ&feature=related
Goa tartomány a legjobb szerintem:D Jó kis partykat szerveznek itt:P
http://www.youtube.com/watch?v=vR-EXPiJ7JM&feature=related Na itt lehet party-ni:D
http://www.youtube.com/watch?v=FfBLIMKRxZQ&feature=related
Goa tartomány a legjobb szerintem:D Jó kis partykat szerveznek itt:P
http://www.youtube.com/watch?v=vR-EXPiJ7JM&feature=related Na itt lehet party-ni:D
0
VÁLASZ
sahinel 2009. 03. 13. 14:04 | #3
Gz tudod Indiában is a cigányok megismerhetőek. Vagy szerinted minden indiai cigány? Akkor tanulj még egy kicsit vagy meg se szólalj. Olyan dolgok mint pl a nulla szám nem volt ismert. És kik kezdték el használni? Az indiaiak voltak az elsők. Tőlük vették át az arabok, és így jutott el Európába. Lecigányozni az indiaiakat rohadt nagy parasztság. Mónikashow-ba el is mehetnél ekkora IQ-val. Látom te is beállsz a Grex féle nácik közé gondolkodás szempontjából. Remélem a minden magyar tolvaj, átver és paraszt általánosítás is tetszik. Mert kb te is egy vagy aki ezt erősíti.
0
VÁLASZ
nagyonhulyevagyok 2009. 03. 13. 14:01 | #2
nagyon mások kinti "cigányok"
durva az összehasonlítás
A repülőn egymás mellett utazik egy zsidó és egy kínai. A zsidó megszólal:
- Ki nem állhatom a kínaiakat!
- Miért?
- Lebombáztak Pearl Harbour-t!
- Ó, azt nem kínai csinál! Az volt japán!
- Kínai, japán, koreai, az mind ugyanaz. All the same, érted?
Kis idő múlva a kínai szólal meg:
- Én nem állhat zsidókat!
- Miért?
- Elsüllyeszt Titanic!
- Azok nem a zsidók voltak, hanem egy jéghegy!
- Mi?
- Jéghegy! Iceberg, érted?
- Iceberg, Goldberg, Rosenberg... az mind ugyanaz, érted?
durva az összehasonlítás
A repülőn egymás mellett utazik egy zsidó és egy kínai. A zsidó megszólal:
- Ki nem állhatom a kínaiakat!
- Miért?
- Lebombáztak Pearl Harbour-t!
- Ó, azt nem kínai csinál! Az volt japán!
- Kínai, japán, koreai, az mind ugyanaz. All the same, érted?
Kis idő múlva a kínai szólal meg:
- Én nem állhat zsidókat!
- Miért?
- Elsüllyeszt Titanic!
- Azok nem a zsidók voltak, hanem egy jéghegy!
- Mi?
- Jéghegy! Iceberg, érted?
- Iceberg, Goldberg, Rosenberg... az mind ugyanaz, érted?
0
VÁLASZ