A film, amiben Johnny Depp és a lánya náci szörnyekkel harcolnak.
Leegyszerűsítve: Szuperóriás idegen életforma ellen, szuperóriás robotokkal emberek harcolnak.
Baromi látványos, azt meg kell hagyni. Remélem Guillermo del Toro (A fau labirintusa, Hellboy, majdnem Hobbit) nem hajtotta nagyon mélyre a fejét Warnerék előtt.
Bemutató (USA): 2013. július 12.
Steven Spielberg legújabb filmje, Abraham Lincolnról, az Egyesült Államok 16. elnökéről szól, a polgárháború idején. A címszerepben Danial Day-Lewis, akit többek között Tommy Lee Jones, Sally Field és Joseph Gordon-Levitt támogat. Amerikai bemutató November 16.-án lesz, a magyar pedig Január-Februárra várható.
The Raven - A holló
De nem a Brandon Lee-féle, merthogy az Crow,
Ez meg Edgar Allan Poe
Bocs csak gondoltam verselek én is hozzá egy kicsit.
Poe gyilkossági ügyekben nyomoz, mert a gyilkos az ő művei alapján gyilkol, és a következő áldozata egy hozzá közel álló lesz. Kell ehhez még több. Engem kapásból megvettek.
A film Ip Man (Yip Man, 叶问, 葉問, Yè Wèn, Je Ven) kung-fu mester életének fiatalabb éveit dolgozza fel. Ip Man két dologról nevezetes:
Elsőként tanította nyilvánosan a Wing Chun (wing tsun) kung-fu stílust, amit a legendák szerint egy nő fejlesztett ki, és főleg gyors, rövid kézmozdulatok, ütések vannak benne, valamint később Bruce Lee is híres tanítványai közé tartozott.
A mester életét húsz-harmincéves korától követhetjük nyomon, amikor feleségével és fiával Foshanban él (ami Kína dél-keleti részén található, Hongkonghoz viszonylag közel). A városkában van egy Dojo utca, ahol már sok más mester tart fent kung-fu iskolát üzletszerűen. Ip Man gazdag családból származik, jómódú, nagy házban él, néha egy-két kihívója akad, akiket persze, legyőz. Ezután a történet főleg 1930-40 között zajlik, a kínai-japán háború, illetve a japán megszállás idején.
A történet szerint Ip Man a kung-fut (és annak tanítását) a japán megszállók elleni harchoz használja fel. Ám a japánokat nem hajlandó tanítani, és ebből számtalan bonyodalom támad...
Ha esetleg ismerős lenne a szöveg a poszterről, akkor te minden bizonnyal szereted az angol rock zenét. Ugyanis ez egy
Oasis album címe. Hogy ennek mi köze lehet a filmhez, még nem sikerült rájönnöm. Akinek leesne, vagy bármi infója van, nyugodtan ossza meg velünk, és ne hagyjon engem emiatt álmatlanul forgolódni.
A történet egy tv stúdió körül forog. Miután Becky Fullert kirúgják előző állásából, egy olyan csatornánál helyezkedik el, aminek iszonyatosan siralmas a nézettsége. Itt ismét producerként dolgozik, és egy híres bemondóval (Harrison Ford) akarja megmenteni a helyzetet. A két bemondó rühelli egymást, Becky pedig beleszeret egy munkatársába. Konfliktusok adódnak, a megoldásra meg várunk.
Ha úgy találod, hogy egy ismerősöd, barátod, vagy családtagod egy gyökérrel jár, akkor fel kell bérelned Alexet és nővérét, akik párkapcsolatokat szakítanak meg. A munka jellege miatt ki is alakítottak két szabályt: 1: Boldog párt nem szabad elszakítani! 2: Munkában nincs szerelem!
Miután felbérli őket egy kőkazdag muksó, hogy szakítsák szét a lányát és leendő férjét, kiderül, hogy azok boldog párkapcsolatban élnek. Viszont őket jobban érdekli a pénz, mint az emberek boldogsága, így az első szabály el is lett felejtve. A másodikat pedig Alex felejti el, mikor pár napot együtt tölt a gyönyörű lánnyal.
Rengeteg lehetőség van ebben a filmben, romantikusnak tökéletes a felvezetése, a vígjátékként pedig szintén sok helyzet komikum lehetőség adódik, reméljük ki is használják őket, és a történet sem lesz túl csöpögős.
Matthieu Kassowitz francia filmrendező korai fekete-fehérben készített alkotása, mely számos európai filmfesztivál díjnyertese. Főszereplője Vincent ,(Vincent Cassel), aki két társával, az afroamerikai Hubert-tel és az arab Said-dal éli a Párizs külvárosában kilátástalannak tűnő életét. Napi szinten összetűzésbe kerülnek a rendőrséggel. A helyzet kiéleződik, amikor egy fiatal társuk életveszélyes sérülésekkel kerül kórházba, melyeket egy utcai zavargás során a rendőröktől szenved el. Vincent megfogadja, ha a srác meghal, egyenlíti a számlát. Megöl egy rendőrt.
A trailerben elhangzó szöveg:
"Egy pasi kiesik az ötvenedik emeletről, miközben zuhan azt mondogatja, hogy nyugtassa magát:
-Eddig minden rendben, eddig minden rendben...
Nem a zuhanás számít.
A leérkezés."
(Imdb) | (Port)
Gery-nek nagy félelme, hogy átmenjen az ajtón, orvosa pedig ezt a fóbiáját próbálja meg orvosolni.
Az animáció végén nekem leesett az állam, nem is gondoltam előtte erre a párhuzamra.
Az országút nem a szabadság terepe: három fiatal keserves lecke árán tanulja meg, hogy nincs félelmetesebb annál, mint ha az ember egy autóban ül, éjszaka, védtelenül. Pedig csak viccnek indul az egész: Lewis egy távoli egyetemen tanuló barátnőjéért indul egy régi autón, és, ha már úgyis arra jár, felveszi bátyját is, aki épp akkor szabadul a börtönből. Talán ez az első hiba, amit elkövet. A nyughatatlan Fuller ugyanis a a CB-rádión elsütött durva poénokkal próbálja elűzni a hosszú út unalmát. A legjobban sikerült tréfa az, amikor egy kamionost lányhangon felcukkolnak és randevút adnak neki egy út menti motelben. De ezzel véget is ér a játék. A vicc kedvéért megnevezett szoba lakóját az éjjel brutálisan meggyilkolják, a kamion sofőrje pedig hamarosan újra jelentkezik. Az arcát sosem látják, a hangja viszont mindenütt megtalálja a tréfacsinálókat, és egyre lehetetlenebb, borzasztóbb feladatokat tűz eléjük. Hogy az életüket mentsék, minden kívánságát teljesítik, pedig sejtik, hogy hiába: a kamionos az életükre tör.
IMDb