Ma reggel a Google címoldaláról megtudtam, hogy 50 éves a Flinstones család és ezzel kapcsolatban találtam egy bejegyzés a magyar wikin, hogy egy városi legenda szerint a Romhányi József féle magyar, verses fordítások annyira jól sikerültek, hogy azok alapján újraszinkronizálták az amerikai változatot. Az elmúlt egy órában megpróbáltam a neten keresgélni erre vonatkozóan információt, de ennél többet, nem találtam.
Szóval igaz ez, vagy csak egy városi legenda?Most kiderül.kasy | 2010.10.04. 11:48:17Az ő ajándékait mindig lenyúlta a Grincs.Ópium - Egy elmebeteg nő naplója
913, Magyarország. Brenner József író-orvos története egy újkori Faust-történet. Brenner orvosként dolgozik egy múlt század eleji elmegyógyintézetben. Már hónapok óta írói válságban szenved, egy sort sem képes papírra vetni. És közben a morfium rabjává válik. Egy nap új beteget bíznak rá, a huszonnyolc éves Gizellát. Az elmebeteg nő viszont csak ír és ír, ő saját naplója rabja, nem képes letenni a tollat. A fiatal nőn mind jobban elhatalmasodik a kényszerképzet, hogy egy idegen, gonosz erő költözött belé. Brenner féltékeny lesz a nőre, aki zseniálisan, megszállottan alkot. A kezdeti orvos-beteg viszony fokozatosan alakul át, orvos és beteg egymásba szeretnek, kapcsolatuk szexuális tébollyá hatalmasodik. Brenner az asszony testén keresztül akar kapcsolatba lépni a Gonosszal, és visszaszerezni képességét az írásra. Brenner doktor szövetséget akar kötni vele, hogy segítségével mindazt megvalósítsa, ami eddig neki nem sikerült. A Gonosz azonban testestül-lelkestül akarja magának Brennert. Ezért a szövetségért nagy árat kell fizetnie az orvosnak. Gizella cserébe, arra kéri Brennert, hogy vágja ki az agyát, szabadítsa meg a Gonosztól, hozza el számára a felejtést. Brennernek nincs választása. El kell pusztítania Gizellát: az egyetlen embert, akit igazán szeretett.
Imdb | You tube találatok
Csáth Gézacsicsilla | 2009.09.16. 11:36:48na ez a könyv nagyon nehéz olvasmány...legalábbis az én agyacskám nem tudta rendesen befogadni...érdemes azért elolvasni...a film nagyon nagyon jo!
Sorsvonalak (Thelomeris)
Az első (legalábbis ha nem vesszük figyelembe az 1942-es Szíriusz c. filmet Karády Katalin szereplésével) magyar sci-fiként beharangozott film teljesen önállóan, állami segítség nélkül készül. A témaválasztást bevallottan Philip K. Dick, a tudományos fantasztikum nagy mesélőjének történetei inspirálták; a látványvilág terén pedig a Dark City és a Szárnyas fejvadász tekinthetők filmes előképeknek. A főbb szerepekben Dörner György, Kerekes József és Rudolf Péter.
A forgatásról egy rövid videó:nyehőce | 2009.03.29. 19:50:45Teaser itt, bár nem igazán derül ki belőle semmi: http://www.youtube.com/watch?v=lCeqPbXopTE
Nekem valahogy olyan nagyon "magyarnak" tűnik már így elöljáróban...
Miért nem tudnak egy normális sci-fit, vagy bármilyen filmet csinálni itthon? Ott van pl. a Gattaca, minimális digitális trükkökkel és túl sokba nem is került, simán meg tudták volna csinálni magyarok is, csak egyszerűen egy olyan jó sztori kéne, mint pl. az.
A Hófehér (1983) Nepp József egész estés, nem elsősorban gyermekeknek szóló rajzfilmje, amely a Macskafogó mellett a hazai rajzfilmtörténet egyik legendás, nemzetközi sikert aratott darabja. Ez az alkotás hozta meg Nepp József számára az életműdíjat a Giffoni Nemzetközi Filmfesztiválon 1984-ben. A Hófehér, mint címe is utal rá, Hófehérke örökbecsű történetének némileg elferdített változata, paródiája, amely jó adag alig érezhető fricskát is tartogat a magyarországi 1980-as évek világának.
Nem tudom ki mennyire ismeri, de ajánlom mindenkinek! Engem nagyon megfogott a képi világa, a szereplők, a sötét középkori hangulata és a humor, amit képvisel.
A film többi darabja: 2 3 4 5 6 7 8 9 10pepeti | 2009.02.21. 15:51:30Pont tegnap láttam egyet a tescoban, ha lesz pénzem beruházok rá lehet:)