Detachment (2011)
Az Amerikai História X-el elhíresült rendező Tony Kaye új alkotása, ami az amerikai iskolák kiábrándító helyzetéről szól. Főszerepben A zongoristából ismert Adrien Brody egy helyettesítő tanárt alakít, aki nem marad egy iskolában sem pár hétnél többet. A színészcsapat további tagjai: Marcia Gay Harden (Titokzatos folyó, Út a vadonba), James Caan (A keresztapa), Lucy Liu (Kill Bill), Sami GayleA legjobb és legrosszabb tanárok.
Plusz egy tanáros kitalálósdi.A film Ip Man (Yip Man, 叶问, 葉問, Yè Wèn, Je Ven) kung-fu mester életének fiatalabb éveit dolgozza fel. Ip Man két dologról nevezetes:
Elsőként tanította nyilvánosan a Wing Chun (wing tsun) kung-fu stílust, amit a legendák szerint egy nő fejlesztett ki, és főleg gyors, rövid kézmozdulatok, ütések vannak benne, valamint később Bruce Lee is híres tanítványai közé tartozott.
A mester életét húsz-harmincéves korától követhetjük nyomon, amikor feleségével és fiával Foshanban él (ami Kína dél-keleti részén található, Hongkonghoz viszonylag közel). A városkában van egy Dojo utca, ahol már sok más mester tart fent kung-fu iskolát üzletszerűen. Ip Man gazdag családból származik, jómódú, nagy házban él, néha egy-két kihívója akad, akiket persze, legyőz. Ezután a történet főleg 1930-40 között zajlik, a kínai-japán háború, illetve a japán megszállás idején.
A történet szerint Ip Man a kung-fut (és annak tanítását) a japán megszállók elleni harchoz használja fel. Ám a japánokat nem hajlandó tanítani, és ebből számtalan bonyodalom támad...madMate | 2011.02.08. 22:28:31tényleg jóú volt :PThe Rite - A rítus
Egy amerikai pap a Vatinkába utazik, hogy ott egy ördögűzéssel foglalkozó iskolát tanulmányozzon. Persze úgy, hogy ő az a karakter, aki nem hisz a materializált megjelenésében a mítoszoknak. Kalandja kezdetén találkozik egy helyi pappal (Anthony Hopkins), aki elkalauzolja őt a sötétségben.
Érdekesség, hogy a filmet Magyarországon forgatták.bungle | 2010.12.10. 14:12:27Anthony, nem Antony, a képen is látható. ;)
Reggeli a Plútón - Breakfast on Pluto
A film az 1970-es évektől követi nyomon Patrick Braden egy megnyerő, de rettenetesen elszánt fiatalember tetteit. Egy kis ír városban hagyják magára kisbabaként, s nagyon korán rájön, hogy más, mint a többiek. Már kisiskolás korában a lányos játékokhoz vonzódik, nevelőanyja ruháiban játszik, és sminkeli magát, ha egyedül marad. Patrick egy módon éli túl gyerekkorát: szellemes, elbűvölő viselkedésével és, hogy gyengéden visszautasít minden olyan kísérletet, mely meg szeretné változtatni őt. Tartásának és eszének köszönhetően vészeli át a nehéz életkörülményeket, s senkinek és semminek nem hagyja, hogy beleszóljon abba, amiben hisz. Az iskolapadból kikerülve Londonba megy, ahol egy transzvesztita bárban énekel. Hivatalos weblap WIKI (angol)melcsike | 2010.05.10. 15:50:16ez érdekesen hangzik, meg fogokjuk nézni :)
Tréfa
A múltszázad elején játszódó film a 40.-ik magyar filmszemlén a legjobb rendező díját nyerte el.
Egy egyházi iskola életébe tekinthetünk be, azokban az időkben amikor még a megaláztatás, és a verés elfogadott nevelési eszközök voltak. Személy szerint rám egy-egy ilyen témájú film nagyobb hatással van mint némely véres horror.
Történet: Egy kisvárosi, papok vezette felekezeti iskolában a hagyományok szellemében kezdődik a tanév. A gyerekeken ezen az őszön valami különös vadság vesz erőt, egymás után eszelik ki a bolondnál bolondabb tréfákat. A fiatal Weigl atya - a kollégiumba érkező új tornatanár - megütközik azon a liberális gondolkodásmódon, ahogy a tanárok többsége viszonyul a kamaszok szertelenségéhez. Zoltán atya, a hetedikesek osztályfőnöke is egyre kevésbé tud a körülötte zajló eseményekre figyelni. Öccsét, akit egy bokszmeccsen megsüketítettek, néhány hónapja rábeszélte egy bostoni műtétre. A testvére a jéghegynek ütköző Titanicon utazott az orvoshoz, de a hivatalos lista - megmenekültekről, halottakról - egyre késik. Az események egy napon döntő fordulatot vesznek.Erunder | 2010.04.14. 00:19:52Megnéztem és értem hogy miért ez nyerte el a díjat.
Olyan gyönyörűen van felépítve az egész történet, hogy a vizuális sokkot amit kapunk, elméleti háttere miatt még érzékletesebben tudjuk feldolgozni.
A fő témát a gyerekek jelentik, és két ifjúnak, és egy gyereknek a története ez leginkább.
Hasonló mint a fehér szalag, csak ebben nem homályos utalásokat találunk a bűnre, hanem konkrét megjelenítései vannak.
Spoiler!!Spoiler!!Spoiler!!Spoiler!!
Felejthetetlen jelenet: Amikor Weigl atya egymással pofoztatja, két diákját, a másik, amikor a főszereplő gyermek (kb úgy 12 éves) kicsapás helyett, napi korbácsolásért könyörög, és persze a film vége, de ezt még spoiler után se írnám le. :)
Iskolai darabként mi annó, merész húzásként a Grease-t adtuk elő. Hozzájuk képest mi sehol se voltunk. :)
bungle | 2010.03.31. 23:20:06Tegnapmajdnem én is felraktam, de közben kiderült, hogy nem valódi (sajnos). :)
http://www.tmz.com/2010/03/30/scarface-elementary-school-viral-video/
The Final
Dane az a srác, akit a népszerű diákok mindig megaláznak és megvernek. Ám egy nap úgy dönt, ideje visszaadni a tartozást. Dane és barátai horrorfilmekből szedik ötleteiket, hogyan kínozhatják és tarthatják rettegésben diáktársaikat. Mindezt elég sikeresen.
Brutális, véres tini horror, ami valószínűleg fel fogja vonultatni az összes horror klisét, de meg is magyarázzák hogy miért, hiszen az elkövetők tinik, akik horroron nőttek fel. A film többi részében viszont reméljük vissza fogták magukat az alkotók ezen a téren.
A 2010-es After Dark horror fesztivál résztvevője.
Imdb
Balázs | 2010.03.22. 15:51:35haha kócbaba :D
Diary of a Wimpy Kid (Egy ropi naplója)
A film egy Amerikában népszerű képregényen alapszik.
A főhősünk az a gyerek, akit mindig piszkálnak a nagyobbak, ám ő megpróbál ebből a szerepkörből kitörni. Aranyos és vicces, én legalábbis jókat mosolyogtam az előzetesen.
a képregényről | a képregény hivatalos honlapja ittsnake6 | 2010.02.07. 21:12:43.-)))
Ondskan - Evil - Könyörtelenek
Mikael Håfström svéd rendező alkotása. Egy gimnazista korú srácról szól, aki bekerül egy elit iskolába és az ott uralkodó aranyifjakkal rögtön támad egy kis nézeteltérése.
Nem tudom hogy álltok az észak-európai filmekkel, én szeretem őket, ez a film különösképpen tetszik mert hasonló a témája Ottlik Géza: Iskola a határon című regényével, ami az egyik kedvenc olvasmányom, hiába kötelező! :) (Hogy még meggyőzőbb legyek: Oscar-ra is jelölték.)
Mindenképpen svédül nézzétek meg, ha megnézitek, a nyelv is nagyon sokat ad hozzá a film értékéhez!
(Imdb) | (Port)