Így van. Szerintem csak mi, "huszadikszádmásodikfelébőlvalók" mondjuk ezeket a dolgokat így, hogy "szexuális tartalom" meg "erőszakos helyzetek" meg "szókimondó szövegek". Nyilván nem kell mindent és mindig a gyerek előtt, de száz évekkel korábban ebből még egyáltalán nem volt probléma. A mindennapos élet része volt, hogy valakit leszúrtak és meghalt, felcsinálták az erdőben és zabigyereke lett, ivott valami ismeretlent és meghalt tőle, egy verekedésben úgy elkapták hogy azóta ferde a szája és hiányzik 8 foga, a gazdag bácsi szétalázta a szegény lányt aztán úgy otthagyta hogy ukmukkfukk, a rabló kizsigerelte a gazdag bácsit de aztán úgy berúgott hogy belefulladt egy pocsolyába... satöbbi. Ezekről a gyerekek is tudtak, de nem igazán izgatták magukat rajta.
Nem tudom ez volt-e az egészségesebb, de ennyi kitalált vagy valós pszichiátriai eset tuti nem volt, mint most. (Mondjuk persze azért is mert leszúrták, vérbajos lett, megfulladt, satöbbi... :-) )
Azt hiszem senkinek sem kell bemutatni a Szellemarcú gyilkost. Sidney Prescott hazatérte után ismét felbukkan a könyörtelen mészáros, hogy elvégezze azt, ami 10 éve nem sikerült neki. Mi meg várjuk nagyon, hogy mi lesz belőle. :)
Visszatérnek a régi szereplők, (Neve Campbell,Courteney Cox, David Arquette) és lesz egy csomó új cuki fiatal, (Kristen Bell, Hayden Pannettiere, Emma Roberts, stb.) akiknek a vérével mossák le a mozivásznat.
Az Edge of Darkness lenne a 2002 óta komolyabb filmszerepet nem játszó Mel Gibson nagy visszatérőfilmje, amely egyben arra is lehetőséget adhatna, hogy Hollywood túllépjen a sztár 2006-os részeg balhéján. A két és félperces előzetes alapján ez a film nagyszerűségével aligha lesz képes bármit feledtetni. Közben végig azon töprengtem, a klip rendezője vajon fogadást kötött-e valakivel, hogy sikerül minden eddiginél több közhelyet zsúfolnia az ízelítőbe. Olyan mondatok hangzanak el, mint, hogy "isten hozott a pokolban" vagy "én vagyok a fickó, akinek nincs vesztenivalója", de a legjobb: "el kell döntened, hogy te lógsz a kereszten vagy te vered be a szögeket". Ezek az ócska mondatok elég furcsák, tekintve, hogy a filmet az Oscar-díjas William Monahan (A tégla) és Andrew Bovell (Lantana) írta, a rendező pedig Martin Campbell (Casino Royale). A film Campbell azonos című 1985-ös minisorozatán alapul, amelyben egy nyomozó lányát meggyilkolják, és amikor az apa elkezdi felgöngyölíteni az ügyet, rájön, hogy szövevényes politikai ügy áll a háttérben. Egy hatórás sorozat kétórás filmmé alakítása közben óhatatlanul sok részlet elvész, de ha hihetünk az előzetesnek, a tömörítés most sokkal kevésbé sikerült, mint A dolgok állása esetében. Az sem annyira bíztató, hogy a szerepet, amit eredetileg Robert De Niro játszott volna a filmben, (az amúgy remek) Ray Winstone vette át. Az Edge of Darkness-t az USA-ban január 29.-én mutatják be, hazai premierről még nem tudunk. Igazából hivatalos oldalt nem találtam.
Az 1987-es megtörtént eseményeken alapuló rémisztő horror egy mit sem sejtő amerikai család természetfeletti, sötét erőkkel való találkozását tárja elénk. Amikor a Campbell család Connecticut állam egyik távol eső részébe költözik, hamar rá kell jönniük, hogy a bájos, viktoriánus otthonuknak igencsak nyugtalanító a múltja. Nem csak az bizarr, hogy a ház egykoron ravatalozó volt, de ráadásul a néhai tulajdonos látnok fia Johan visszatér, és az ártatlan és gyanútlan családot ez eddig ismeretlen, borzasztó kísértéssel sújtja.
Érdemes belépni az oldalara és a "tanuljunk a holtakról" menüpontot áttanulmányozni. :)
Nem tudom ez volt-e az egészségesebb, de ennyi kitalált vagy valós pszichiátriai eset tuti nem volt, mint most. (Mondjuk persze azért is mert leszúrták, vérbajos lett, megfulladt, satöbbi... :-) )