(Egészen őszintén csodálkozom, hogy még nem indult rá senki erre a dologra)
Nemes Jeles László filmje egy nagyon komoly díjat nyert a Cannes-i filmfesztiválon, és azt gondolom mindenki büszke lehet rá.
(Szubjektív: Különösebben engem nem lep meg, hogy egy holokauszttal foglalkozó film a nyugat-európai fesztiválokon sikerrel szerepel, viszont a mérleg másik serpenyőjében ott pihen Natalie Portman nem igazán jól sikerült filmje a zsidó állam, Izrael megszületéséről, ami máris azt mutatja, hogy azért valamennyire érteni is kell a filmszakmához, és gondolom, hogy nem csupán ez a két film jelentette idén a (durván szubjektív leszek:) túlreprezentáltságot, tehát volt valszeg volt milyen mezőnyt „legyűrni„)
Ja. A filmet (még!) nem láttam., viszont máris ajánlom látatlanban. Tökmindegy én mit gondolok, más mit gondol, egy olyan fiatal rendező filmjéről van szó, aki büszkeségemre végre (pont ebben a linkben „láthassátok„) kulturált, művelt, nyelveket beszél, egy olyan főszereplőt lelt, aki külön „megérne egy misét” (hú de értelmezhetetlen képekkel élek má'), abszolút értelemben lehet büszkének lenni rá és munkatársaira.
Hát ennyi. Egy jó film, az nem mindig attól jó film, hogy kényelmes és könnyű, hanem attól jó, hogy jó. Meg fogom nézni és majd eldöntöm csak magamnak én is. :-)Transcendence
A filmben Johnny Depp egy tudóst alakít, aki a mesterséges intelligenciával foglalkozik. Egy technológiaellenes csoport azonban majdnem megöli őt. Társai, hogy megmentsék, a számítógépbe integrálják a tudatát.
Christopher Nolan állandó operatőrének, Wally Pfisternek a rendezői bemutatkozása. Nagyon ígéretesnek tűnik.The Raid: Redemption
(Az alcímet később kapta, mert a rendező trilógiát tervez.)A The Raid meglehetősen keménynek tűnik az előzetese alapján, főszereplője pedig az egyre nagyobb népszerűségre szert tevő indonéz akciósztár és harcművész, Iko Uwaist lesz.
Az indonéz akciófilm, melyet a minap a torontói filmfesztiválon mutattak be, moziforgalmazásba csak 2012-ben kerül, hazájában például január 19-én. A filmet író és rendező Gareth Evans neve értelemszerűen csak keveseknek csenghet ismerősen, pedig nem kezdő, hiszen két, ugyancsak inkább a felnőtteket megcélzó filmet (Footsteps, Merantau) már készített. A The Raid főszerepeiben Iko Uwaist, Doni Alamsyahot, Joe Taslimot, Yayan Ruhiant és Ray Sahetapyt lehet majd látni. A film Dzsakarta városában játszódik, ahol is egy nyomornegyed szívében található egy bevehetetlen rejtekhely, melyben a világ legveszélyesebb gyilkosai és gengszterei húzhatják meg magukat. A rendőrségnek eddig az épület megközelítésére sem volt lehetősége, azonban egy elit kommandóscsapat megpróbálkozik a lehetetlennel és megpróbálja levadászni azt a drogbárót, akié a rejtekhely.Tooni | 2012.02.27. 14:01:16Nem is.
Mondjuk azt nem értem, miért kell bemenni. Rá is gyújthatnák az épületet, majd szépen kijönnek azok maguktól.
Hot Tub Time Machine
4 jó barát, akiknek a felnőttélete igencsak silány, megpróbálja felidézni a múltat, abban a síkunyhóban, ahol a fiatalságuk legnagyobb bulija volt. Ám az átmulatott éjszaka után 1986-ban ébrednek.
Ez igen beteg, de csak a jó értelembe. :) Ha sok hasonló kaliberű poén lesz a filmben, mint az előzetesben, akkor lehet, hogy űberelve lesz a Másnaposok.
ImdbBalázs | 2009.12.18. 23:35:35Chevy Chase és John Cusack egy filmben?isteni :D
- Még van egy kis idő míg Jézus eljön hozzánk, de addig is (főleg hogy győzzétek kivárni) itt vannak a legjobb karácsonyi filmek. - Egy-kettő csak tágabb értelemben, de köthető a karácsonyhoz.kovacslacka | 2012.11.29. 15:05:3450 legjobb karácsonyi film: http://www.totalfilm.com/features/50-best-christmas-movies
Kóla, puska, sültkrumpli (Bowling for Columbine)
Részlet a filmből
Michael Moore oldalaA Kóla, puska, sültkrumpli rendkívüli erejű film. Erkölcsi értelemben elmarasztaló vádbeszéd a félelem kultúrája ellen, egy olyan világ ellen, amelyben az emberek állig felfegyverkeztek és aztán az indulatok elszabadulásával ámokfutóvá lettek. Mint hazájában a legismertebb szatirikus és társadalmi kérdésekkel is foglalkozó dokumentarista, ezzel a szó legszorosabb értelmében úttörő jelentőségű filmmel Michael Moore egy olyan merész kérdést tesz fel, amelyet egyetlen amerikai sem merne megfogalmazni manapság, ezekben a vadul hazafias időkben: "Lőfegyver-bolond nemzet vagyunk-e, vagy egyszerűen csak bolondok?"Scud00 | 2009.03.07. 16:14:18Hatalmas film!!!
Ian Pearson könyve - Így élsz 30 év múlva - taglalja a tudat számítógépbe való feltöltését. A téma, és ugyanígy a Transcendence-film is baromi érdekes, ha úgy vesszük ez a lehetőség egyfajta előszoba a Mátrix-hoz. Tudatok a virtuálisan kialakított világban, a számítógépben. Én mindig azt gondoltam, hogy mekkora veszteség, ha egy egész életút tapasztalata, tudása, élményei eltűnnek, semmibe vesznek a halállal. Ez lehetőség lenne az "örök" életre, más kérdés, hogy aztán tényleg akarnám-e...?