A Bourne filmek tini változataként próbálták beharangozni az ősszel érkező Abductiont. Az előzetes alapján mindenki eldöntheti mennyire igaz ez.
A történet szerint egyébként egy srác (Taylor Lautner) megpróbálja megtudni az igazságot életéről, miután gyerekkori fotóját meglátja egy eltűnt személyekkel foglalkozó oldalon.
Messze van még 2012, és 2013 decembere. Ekkor mutatják be A Gyűrűk ura előzményeit taglaló A hobbit c. filmet. Peter Jackson együttérez velünk, ezért felpakolt a netre egy 10 perces videót, mely a díszletekbe, háttérmunkákra, és próbákra enged betekintést.
Az eredeti egy
'72-es Charles Bronson akciófilm. Ez a feldolgozás pedig igazán jól sikerült.
A történetet mindegyik magyar oldalon picit félre írták. Bishop tényleg egy profi bérgyilkos, de nem csak úgy simán megölik a mentorát, és bosszút akar állni. Hanem őt bérelik fel, hogy ölje meg, és mielőtt bárki is háborogna ez nem volt spoiler. Ezek után csapódik hozzá az áldozat fia, akit Bishop bérgyilkossá képez, majd egy összeesküvést derítenek fel, és tagjaival számolnak le.
Egy ókori, római hadvezér légiójával, és a sokat érő aranyból készült sas szimbólummal együtt felszívódott. A már felnőtt fia, hogy a családja becsületét helyre állítsa, a sas keresésére indul. Kísérője csak a szolgája lesz, ám kalandjaik során a rengeteg megpróbáltatás mellett egy titokra is fény derül a szolgáról. Végül pedig kénytelenek lesznek a kor legjobb harcosával is megküzdeni.
Külön érdekesség, hogy ezt is Magyarországon forgatták, és sok kisebb szerepben magyar színészek tűnnek fel. Igaz ettől még nem kerül fel a feltétlenül nézendő filmek listájára, de a történet, és a látványos akciók már sokkal inkább segítenek ezen.
Öt történet, öt rendező, öt "agymenés" egy közös pont: a busz.
Kicsit érthetetlen, kicsit álomszerű, kicsit elgondolkodtató, kicsit nyers. Ha valakinek tetszett a Taxidermia és a Kontroll annak kötelező darab : )
Részek: Cipők (rendező: Török Ferenc), No comment (Schilling Árpád), Negyedóra (Bodó Viktor) , Táltosember vs. Ikarus (Pálfi György) ,A 78-as Szent Johannája (Mundruczó Kornél). Jancsó Miklós támogatásával, segítségével.
IMDb /
port.hu
Folytatás:
Táltosember vs. Ikarus 2.rész
A film egy Londonban élő fiatalemberről szól, aki írónak képzelve magát a tömegből kiszúr valakit, majd követni kezdi. Saját magát azzal áltatja, hogy anyagot gyűjt készülő regényéhez, érdekes arcokat keres, pedig valójában a nagyvárosi magány ellen próbál küzdeni. A gondok akkor kezdődnek, amikor az egyik követett kiszúrja, hogy követik, majd ezt számonkéri tőle. Kiderül, hogy ő egy tolvaj, aki fokozatosan a befolyása alá vonja a fiút... Persze ez sem ilyen egyszerű... Innen még számtalan hajtűkanyart vesz a történet, mire eljut a remek befejezésig.
A Memento és az általa szerzett hírnév előtt két évvel Christopher Nolan elkészítette ezt a több fesztiváldíjat is megnyert alkotást. A Following egy könnyen fogyasztható, csavarokal telepakolt, minimális költségvetésű mozi, amellyel többek közt a rendező sajátos védjegyeit is kiépítette.
A film Ip Man (Yip Man, 叶问, 葉問, Yè Wèn, Je Ven) kung-fu mester életének fiatalabb éveit dolgozza fel. Ip Man két dologról nevezetes:
Elsőként tanította nyilvánosan a Wing Chun (wing tsun) kung-fu stílust, amit a legendák szerint egy nő fejlesztett ki, és főleg gyors, rövid kézmozdulatok, ütések vannak benne, valamint később Bruce Lee is híres tanítványai közé tartozott.
A mester életét húsz-harmincéves korától követhetjük nyomon, amikor feleségével és fiával Foshanban él (ami Kína dél-keleti részén található, Hongkonghoz viszonylag közel). A városkában van egy Dojo utca, ahol már sok más mester tart fent kung-fu iskolát üzletszerűen. Ip Man gazdag családból származik, jómódú, nagy házban él, néha egy-két kihívója akad, akiket persze, legyőz. Ezután a történet főleg 1930-40 között zajlik, a kínai-japán háború, illetve a japán megszállás idején.
A történet szerint Ip Man a kung-fut (és annak tanítását) a japán megszállók elleni harchoz használja fel. Ám a japánokat nem hajlandó tanítani, és ebből számtalan bonyodalom támad...
Végre utolértem magamat, és az oldalt, és úgy írok egy fimről, hogy azt már láttam.
A horror nagymestere, Wes Craven egy újabb sikolyféle filmje. Itt is fiatalokat gyilkolásznak egy késsel, csak a körítése picit misztikusabb.
Adott egy skizofrén fószer, aki legyilkolja a családját. Letartóztatásakor megsérül, de szállítása közben elszökik. Aznap éjjel 7 gyermek született. 16 évvel később a gyilkosságok újra kezdődnek. A 7 gyermek közül az egyik az áldozat, majd később jön a többi is. Hogy lelke reinkarnálódott az egyikükben, vagy ő maga túlélte-e azt az estét, nem tudni.
Jó kis ki a gyilkos találgatós film némi misztikummal fűszerezve. Látomásoktól szenvedő srác, népi hiedelmek, és babonák teszik igazán túlvilágivá a történetet.
A történet abban a korban játszódik, amikor még a rasszizmus mint eszme még javában hódít. Hally egy 17 éves fehér dél-afrikai srác, aki nem jön ki alkoholista apjával. Mentorra egy fekete pincérben talál, de az ő kapcsolatukat meg a korai apartheid konfliktus, és a kor eszméi nehezítik meg.
Megható film, gyönyörű metaforákkal, és a drámai színészetben jártas emberekkel. Kedvenc gyerekszínészem, aki mellől lehet már el kéne hagyni a gyerek szót, megmutatja mire is képes igazán.