A Karinthy Frigyes életét feldolgozó filmet az M1-en lehetett látni április 5-én, főműsoridőben. Eredetileg délután akarták leadni, de végül 16-os karikát kapott ezért került át esti műsoridőre.
Az Utazás a koponyám körül című önéletrajzi regényét, és természetesen a címadó regényt dolgozza fel a film. A posztban az M1 videótárára feltöltött teljes filmet tekinthetitek meg. Érdemes, a fiatalabbaknak pedig kötelező. :)
Egy ókori, római hadvezér légiójával, és a sokat érő aranyból készült sas szimbólummal együtt felszívódott. A már felnőtt fia, hogy a családja becsületét helyre állítsa, a sas keresésére indul. Kísérője csak a szolgája lesz, ám kalandjaik során a rengeteg megpróbáltatás mellett egy titokra is fény derül a szolgáról. Végül pedig kénytelenek lesznek a kor legjobb harcosával is megküzdeni.
Külön érdekesség, hogy ezt is Magyarországon forgatták, és sok kisebb szerepben magyar színészek tűnnek fel. Igaz ettől még nem kerül fel a feltétlenül nézendő filmek listájára, de a történet, és a látványos akciók már sokkal inkább segítenek ezen.
Öt történet, öt rendező, öt "agymenés" egy közös pont: a busz.
Kicsit érthetetlen, kicsit álomszerű, kicsit elgondolkodtató, kicsit nyers. Ha valakinek tetszett a Taxidermia és a Kontroll annak kötelező darab : )
Részek: Cipők (rendező: Török Ferenc), No comment (Schilling Árpád), Negyedóra (Bodó Viktor) , Táltosember vs. Ikarus (Pálfi György) ,A 78-as Szent Johannája (Mundruczó Kornél). Jancsó Miklós támogatásával, segítségével.
VacskaMati küldte: http://www.daazo.com/film/1c62b3be-353e-11e0-8e6f-0050fc84de33/
Az egyik rendező (Mundruczó Kornél) egy korábbi munkája.
Szöveg:
Az Afta a Cannes-ban díjazott Mundruczó Kornél egyik első alkotása. A Szép napok, a Delta és a Szelíd teremtés rendezőjének 2000-ben készült kisfilmje elnyerte többek között a 32. Magyar Filmszemle kisjátékfilmes díját, az Oberhausen ARTE díját, és Cottbusban a fődíjat. Egy helyi tinédzser egy napja. Egy őrült meleg nap. Itt mindenből csak egy van. Egy banda. Egy játék. Egy tér. Egy nő. Hogyan sodródik ez a fiú a nap végére odáig, hogy az élete visszafordíthatatlanul megváltozik...
A film Ip Man (Yip Man, 叶问, 葉問, Yè Wèn, Je Ven) kung-fu mester életének fiatalabb éveit dolgozza fel. Ip Man két dologról nevezetes:
Elsőként tanította nyilvánosan a Wing Chun (wing tsun) kung-fu stílust, amit a legendák szerint egy nő fejlesztett ki, és főleg gyors, rövid kézmozdulatok, ütések vannak benne, valamint később Bruce Lee is híres tanítványai közé tartozott.
A mester életét húsz-harmincéves korától követhetjük nyomon, amikor feleségével és fiával Foshanban él (ami Kína dél-keleti részén található, Hongkonghoz viszonylag közel). A városkában van egy Dojo utca, ahol már sok más mester tart fent kung-fu iskolát üzletszerűen. Ip Man gazdag családból származik, jómódú, nagy házban él, néha egy-két kihívója akad, akiket persze, legyőz. Ezután a történet főleg 1930-40 között zajlik, a kínai-japán háború, illetve a japán megszállás idején.
A történet szerint Ip Man a kung-fut (és annak tanítását) a japán megszállók elleni harchoz használja fel. Ám a japánokat nem hajlandó tanítani, és ebből számtalan bonyodalom támad...
Végre utolértem magamat, és az oldalt, és úgy írok egy fimről, hogy azt már láttam.
A horror nagymestere, Wes Craven egy újabb sikolyféle filmje. Itt is fiatalokat gyilkolásznak egy késsel, csak a körítése picit misztikusabb.
Adott egy skizofrén fószer, aki legyilkolja a családját. Letartóztatásakor megsérül, de szállítása közben elszökik. Aznap éjjel 7 gyermek született. 16 évvel később a gyilkosságok újra kezdődnek. A 7 gyermek közül az egyik az áldozat, majd később jön a többi is. Hogy lelke reinkarnálódott az egyikükben, vagy ő maga túlélte-e azt az estét, nem tudni.
Jó kis ki a gyilkos találgatós film némi misztikummal fűszerezve. Látomásoktól szenvedő srác, népi hiedelmek, és babonák teszik igazán túlvilágivá a történetet.
The Virginity Hit
A már megszokott középiskolás, nyomulós, szüzesség elvesztős téma megspékelve a modern kor átkával. Az internettel. Ez a plakát pedig mosolyt csalt az arcomra.
Mint sok más hivatalos filmes oldalán, itt sem csak az előzetest érdemes meglesni.
A történet abban a korban játszódik, amikor még a rasszizmus mint eszme még javában hódít. Hally egy 17 éves fehér dél-afrikai srác, aki nem jön ki alkoholista apjával. Mentorra egy fekete pincérben talál, de az ő kapcsolatukat meg a korai apartheid konfliktus, és a kor eszméi nehezítik meg.
Megható film, gyönyörű metaforákkal, és a drámai színészetben jártas emberekkel. Kedvenc gyerekszínészem, aki mellől lehet már el kéne hagyni a gyerek szót, megmutatja mire is képes igazán.
Simon Pegg és Nick Frost (Haláli hullák hajnala,Vaskabátok) újra együtt bolondoznak, ám ezúttal Edgar Wright nélkül (ő Scott Pilgrimmel "küzd" a világ ellen). Angol turistákat alakítanak, akik amerikai kalandozásaik során találkoznak Paullal, a földönkívülivel. Mivel nyomában vannak a kormány emberei, segítséget kér hőseinktől. Frost és Pegg maguk írták a forgatókönyvet, a rendező Greg Mottola (Superbad,Kalandpark). Április 21.-től a magyar mozikban.
Ahogy néztem az előzetest hirtelen Déja Vu-m támadt. :)
A titkos Source Code nevű kormányprogramban kifejlesztettek egy technikát, mellyel egy kijelölt katona átveheti az uralmat valaki teste felett utolsó 8 percében. Főhősünk dolga, hogy megtalálja a merénylőt, aki felrobbant 8 perc múlva egy vonatot, és persze mellé még meg kell mentenie szíve szerelmét, ha még az igazából másé is.