Ausztrália legbrutálisabb sorozatgyilkosságát dolgozza fel a film. Csak remélni tudom hogy költői túlzások által, mert ha nem, és közelebb áll a valósághoz a történet mint a fikcióhoz, akkor még nyomasztóbb a film.
Egy olyan világba nyerünk vele betekintést, ahol az erőszak és a brutalitás a hétköznapok része. Mindezt megfejelve a kellő hangulatot elősegítő, olyan zenei aláfestést hallhatunk, melyhez ha nem is kapcsolódna képi világ, már akkor is leakarnánk kaparni a falról a festéket.
Nigel Slater konyhaíró életrajzi filmje, amely az emlékein, és az azonos című regényén alapszik.
A történet egyszerre humoros és dramatikus is. Pont mint az élet, ugye. Nigel történetét 9 éves korától követhetjük nyomon, ugyanis már egészen fiatal korában érdeklődést mutatott a konyhaművészetek iránt, mivel édesanyja nem volt egy nagy konyhatündér. Többet nem is nagyon írnék róla, hiszen akkor elspoilerezném. Könnyed, szórakoztató film.
Töltötted valaha autóban a Szilvesztert? Volt, hogy a legintimebb titkodat egy idegennek mondtad el? Legutoljára mikor kértél szívességet a Napkeleti bölcsektől, vagy ajándékot a Jézuskától? És vajon mi nehezebb: megbocsátani vagy bocsánatot nyerni? A spanyol kisfilm kíváló példa arra, hogy miként lehet a road movie-t a pszichológiai drámával ötvözni.
Bostoni ügyvédek hétköznapjait elmesélő történet. David E. Kelley és a többi író fantasztikus szövegeket és történeteket talált ki, le a kalappal előttük! A színészek teljesítménye osztályon felüli, William Shatner (T.G.Hooker) élete legjobb alakítását nyújtja Denny Crane szerepében, egyszerűen briliáns. :) A többi színész is kiváló teljesítményt nyújt. Bár sokszor cserélődött a gárda egy része, ez nem volt negatív hatással, mert az újak mindig tudtak annyit hozzátenni, hogy gyorsan megszeressük őket is. A drámai pillanatok, és a minőségi humor hullámain zseniálisan szörföző eseménysorozat kihagyhatatlan..:)
A Halál Sugárút a bagdadi repülőtér, és a Zöld Zóna közötti út. Ezen az úton leli halálát egy biztonsági összekötő. Barátja a temetése után pedig nyomozásba kezd, melynek során egy érdekes felvétel kerül a birtokába.
Első ránézésre egyébként krimis drámának tűnik, a háttértörténete miatt soroltam be háborúsnak.
Angol krimi, (romantikus dráma) de nem a könnyed Guy Ritchie féléből. Ez
Ken Bruen azonos című regényéből készült, mely az angol alvilágot sajátos, egyszerű brutalitásával mutatja be, mindenféle humort, és a szörnyű valóságot enyhítő elemeket mellőzve.
Mitchell frissen szabadulva a börtönből keresi a helyét a londoni életben. Két világ közt él, melyekről hamarosan kiderül, hogy nem félnek meg egymás mellett. Az egyiknek pusztulnia kell.
Azt mondják a tinédzserkor a legszebb időszak. Ezt bizony sok stresszes, beilleszkedni képtelen fiatal cáfolná. Ilyen Craig is, aki bejelentkezik (öngyilkossági kísérlete miatt beutalják?) egy elmegyógyintézetbe, ahol a fiataloknak fenntartott rész zárva van, vagy eleve a felnőttekhez jelentkezett, nem egészen tiszta nekem az előzetes alapján. Ezt a két verziót találtam meg különböző oldalakon. A lényeg, hogy itt találja meg a szerelem, és különböző akadályok a felnőtté válásának során.
Állítólag annak ellenére, hogy sok humoros jelenet van benne inkább drámának tekinthető.
Végül pedig megemlíteném, hogy Ned Vizzini saját élményein alapú
regényének az adaptációja.
A történet abban a korban játszódik, amikor még a rasszizmus mint eszme még javában hódít. Hally egy 17 éves fehér dél-afrikai srác, aki nem jön ki alkoholista apjával. Mentorra egy fekete pincérben talál, de az ő kapcsolatukat meg a korai apartheid konfliktus, és a kor eszméi nehezítik meg.
Megható film, gyönyörű metaforákkal, és a drámai színészetben jártas emberekkel. Kedvenc gyerekszínészem, aki mellől lehet már el kéne hagyni a gyerek szót, megmutatja mire is képes igazán.
Egy csapat barlangász bent reked egy még felfedezetlen barlangban, aminek az egyetlen kijáratát elöntötte a víz. Kénytelenek a víz alatti ismeretlenen keresztül kiutat keresni.
A film címe azt jelenti, hogy szentély, mégsem lesz benne semmi szörny, vagy misztikus dolog. Viszont látványt, drámát, és feszültséget kapunk eleget.