"Hollywood bármiből képes ihletet meríteni." Legalábbis az Mtv at the movies műsora ezzel a szöveggel nyitott a filmmel kapcsolatban. Én kiegészíteném azzal, hogy leginkább regényekből.
A film ugyanis egy gyógyszerügynök
önéletrajzi könyvéből készült. Gyllenhaal karaktere a Viagrát népszerűsítő ügynök, megismerkedik egy önfejű nővel. A továbbiak meg sejthetőek. Mégsem ennyire egyszerű az egész, hiszen egy jól felépített karakterfejlődés is fontos a történetben. Viszont ez lehet nagyrészt a regényből jön.
Amíg nem választunk minden lehetséges. Amint döntünk valami mellett az befolyással van a jövőnkre. Mi van ha valaki minden döntésének következményét előre látja, sőt meg is éli azokat?
Mr Nobody ilyen ember, a maga 120 évével az utolsó halandó a földön.
Ez a film fantasztikus. Csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni. Gyönyörű, és megható történet, olyan képi világgal, ami egyszerre elénk bír tárni egy '70-es évekbeli világot, és egy negatív jövőképet is. A science-fiction műfaja keveredik benne a romantikával, de nem a csöpögős hollywoodi, a szerelem úgyis megtalál félével, hanem azzal, ami képes az emberekből valódi érzelmeket előhozni, és valódi könnyeket csalni az arcukra. Mindenkinek ajánlom kortól, és nemtől függetlenül.
A cselekmény egy Szicíliai család három generációjának története: Ciccotól a fián Peppinon keresztül az unokáig, Pietroig. Az ők és családjaik magánéletén keresztül a film felidézi egy Palermói, vidéki közösség szerelmeit, álmait és csalódásait 1930-as évektől egészen a 1980-as évekig. A fasizmus idején Cicco egy egyszerű pásztor, aki ennek ellenére az olvasás szenvedélyének hódol és habzsolja a könyveket, verseket, romantikus regényeket. Az éhezés idején és a második világháború alatt fia, Peppino látva az igazságtalanságokat, szenvedélyesen politizál, majd a háború után találkozik élete szerelmével. Kettőjük viharos kapcsolatát többen ellenzik Peppino politikai szerepvállalásai miatt. Ám a két fiatal mindent megtesz, hogy beteljesítsék álmaikat.
Giuseppe Tornatore-től én eddig csak két filmet láttam. Azok alapján azt mondanám, hogy ennek a megnézésével is csak gazdagodni lehet. Annak ellenére, hogy filmjei művésziek, nem vontatottak, és unalmasak. Mindezek mellett a humora sem utolsó, a dramatikus jelenetei pedig kőkemények.
Ha úgy találod, hogy egy ismerősöd, barátod, vagy családtagod egy gyökérrel jár, akkor fel kell bérelned Alexet és nővérét, akik párkapcsolatokat szakítanak meg. A munka jellege miatt ki is alakítottak két szabályt: 1: Boldog párt nem szabad elszakítani! 2: Munkában nincs szerelem!
Miután felbérli őket egy kőkazdag muksó, hogy szakítsák szét a lányát és leendő férjét, kiderül, hogy azok boldog párkapcsolatban élnek. Viszont őket jobban érdekli a pénz, mint az emberek boldogsága, így az első szabály el is lett felejtve. A másodikat pedig Alex felejti el, mikor pár napot együtt tölt a gyönyörű lánnyal.
Rengeteg lehetőség van ebben a filmben, romantikusnak tökéletes a felvezetése, a vígjátékként pedig szintén sok helyzet komikum lehetőség adódik, reméljük ki is használják őket, és a történet sem lesz túl csöpögős.
A profi bérgyilkos nyugdíjba szeretne vonulni. Egy utolsó meló, festői környezetben. Közben barátságot köt egy pappal, és beleszeret egy prostiba. Itt kezdődnek a bajok.
Nyugodt hangvételű, romantikus, mégis feszültségekkel teli alkotás. Clooney igaz már kicsit öreg, de még mindig formában van. Nagy bunyók valószínűleg nem lesznek, ez a karakter inkább olyan egy ütéssel eltöröm a nyelőcsöved tipus. Egy dolog aggaszt a filmmel kapcsolatban. Tartok tőle, hogy a fő konfliktus tálalása után sejtjük majd a végét. Reméljük nem lesz igazam.
Távolsági kapcsolat. Működhet, vagy sem? Örök kérdés, a romantikus filmek készítőinek pedig örök téma. Vagyis ha író vagy, és épp nincs ihleted, ehhez a témához mindig nyúlhatsz. Az emberek kajálni fogják, vagy nem. :)
Erin, és Garret története is erről szól. A körítést meg megkapjátok a honlapon lévő előzetesből.
Tipp csajoknak: Említsd meg a pasidnak, hogy Christina Applegate is szerepel benne, ha őt is el akarod ráncigálni a filmre.
Philip K. Dick újabb történetét filmesítik meg. Ez így már jól kezdődik, hiszen a Szárnyas fejvadász, és a Különvélemény is nagyszerű film lett.
A történet szerint egy sikeres politikus beleszeret egy balett-táncosnőbe, azonban a körülmények nem teszik lehetővé, hogy együtt legyenek.
Csak szerintem hasonlít egy kicsit a
Dark City-re?
Zac Efron főszereplésével, készül ez a romantikus film, ami
Ben Sherwood regényén alapszik.
A története az, hogy Charlie, és Sam egy napon elmennek megnézni egy meccset, de hazafelé autóbalesetet szenvednek. Sam meghal, Charlie pedig nem képes feldolgozni öccse halálát. Megjelenik a szerelem az életében, de a nő el akar hajózni. Miután egy jó ideje nem ad hírt magáról aggódni kezd szerelméért, ezért halott öccse segítségét kéri a felkutatására.
Hajdu Szabolcs leginkább a
Fehér tenyér óta ismert mint rendező. Azonban ez már korántsem hasonló ahhoz az életrajzi filmjéhez. Ugyanis (szerencsére) ez teljes mértékben fikció. Egy román "mágikus-realista horrormese" (est - csmozi) ez.
Mona a kezdetekben ide-oda sodródik a világban, és furcsa dolgok történnek vele. Születik egy kislánya egy Viorel nevű bűnöző fiútól, akinek különleges tulajdonsága, hogy kivetülnek az álmai a valóságra. A film során kiderül, hogy ezt a „tehetséget” a kislány is örökölte tőle. Céltalanul bolyong gyermekével, a megélhetését alkalmi vásári komédiázásból fedezi. A mindaddig elveszettnek hitt apjával való találkozása folytán, gyermekét hátrahagyva Londonban találja magát egy Pascal könyvtárának nevezett luxuskuplerájban. Itt értelmiségiek végzetes vágyainak, valamint a különc tulajdonos, Pascal beteg elméjének foglya, és játékszere lesz. Monának minden erejét és, józan eszét latba kell vetnie ahhoz, hogy ebből a helyzetből kiszabaduljon.
Előzetes |
Imdb
nagyon jó film, elgondolkodtató, csak kicsit elhúzták, de megérte megnézni. valahogy jared letonak az ilyen elvontabb szerepek nagyon jól állnak. kicsit emlékeztetett amúgy a rekviem egy álomrét-ra, ahogy pl a csajjal fekszenek összegömbölyödve, meg ahogy a kamera mutatja őket, meg a vágások is arra emlékeztettek