Egy újabb példa arra, hogy a világ manapság a geekeknek áll. Tehát ha van a környezetetekben egy még fel nem fedezett zseni, bánjatok vele jól, mert egyszer mocskosul gazdag lesz.
Ez a film arról szól, hogy egy csodapirula segítségével bárki lehet egy szuper zseni. A gyógyszer mellékhatása viszont elég kellemetlen. Ugyanis ha kiürül a szervezetből, akkor halált okoz.
Nagyszerű szereposztással, pörgős fordulatos történet, melyet elég könnyen el lehet szúrni. Azokat a történeteket, melyeket egy zseni mesél el, általában átlagos emberek írják, ezáltal könnyen kerülhet a történetbe némi logikai bukfenc.
A film Alan Glynn
regénye alapján készült. Reméljük Alan egy géniusz.
Angol krimi, (romantikus dráma) de nem a könnyed Guy Ritchie féléből. Ez
Ken Bruen azonos című regényéből készült, mely az angol alvilágot sajátos, egyszerű brutalitásával mutatja be, mindenféle humort, és a szörnyű valóságot enyhítő elemeket mellőzve.
Mitchell frissen szabadulva a börtönből keresi a helyét a londoni életben. Két világ közt él, melyekről hamarosan kiderül, hogy nem félnek meg egymás mellett. Az egyiknek pusztulnia kell.
A film egy Londonban élő fiatalemberről szól, aki írónak képzelve magát a tömegből kiszúr valakit, majd követni kezdi. Saját magát azzal áltatja, hogy anyagot gyűjt készülő regényéhez, érdekes arcokat keres, pedig valójában a nagyvárosi magány ellen próbál küzdeni. A gondok akkor kezdődnek, amikor az egyik követett kiszúrja, hogy követik, majd ezt számonkéri tőle. Kiderül, hogy ő egy tolvaj, aki fokozatosan a befolyása alá vonja a fiút... Persze ez sem ilyen egyszerű... Innen még számtalan hajtűkanyart vesz a történet, mire eljut a remek befejezésig.
A Memento és az általa szerzett hírnév előtt két évvel Christopher Nolan elkészítette ezt a több fesztiváldíjat is megnyert alkotást. A Following egy könnyen fogyasztható, csavarokal telepakolt, minimális költségvetésű mozi, amellyel többek közt a rendező sajátos védjegyeit is kiépítette.
Vannak színészek, akiknek annyira jól áll egy-egy szerep, hogy nem könnyű elképzelni egy más tipusú karakter bőrében. Sokszor nem is erőltetik a váltást. Itt vannak néhányan.
Amíg nem választunk minden lehetséges. Amint döntünk valami mellett az befolyással van a jövőnkre. Mi van ha valaki minden döntésének következményét előre látja, sőt meg is éli azokat?
Mr Nobody ilyen ember, a maga 120 évével az utolsó halandó a földön.
Ez a film fantasztikus. Csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni. Gyönyörű, és megható történet, olyan képi világgal, ami egyszerre elénk bír tárni egy '70-es évekbeli világot, és egy negatív jövőképet is. A science-fiction műfaja keveredik benne a romantikával, de nem a csöpögős hollywoodi, a szerelem úgyis megtalál félével, hanem azzal, ami képes az emberekből valódi érzelmeket előhozni, és valódi könnyeket csalni az arcukra. Mindenkinek ajánlom kortól, és nemtől függetlenül.
John "Spud" Milton egy dél-afrikai magániskolába kerül, ahol csak fiúk tanulnak. A beilleszkedés pedig nem megy könnyen.
A történet az azonos című
regényen alapszik, a spud meg krumplit jelent, és John a tusolóban kapja a becenevét. :)
Easy A - Könnyű nőcske
Olive egy kedves lány, és csak segíteni szeretett volna az egyik barátján egy hazugsággal, éppenséggel azzal, hogy azt mondja lefeküdtek. A dolog elsőre még jól is sül el, ám a lúzerek körében hamar terjedni kezd a hír, hogy Olive segíteni tud a gondjaikon.
Vicces az alaptörténet, és rengeteg poén lehetőséget kínál. Attól hogy középiskolás sztori még nem kell idegenkedni tőle. Hiszen az Amerikai Pite első része is jó volt.
A csoda dada szerepében Emma Thompson-t láthatjuk, ha a neve nem mondana semmit elárulom, hogy ő írta még a Büszkeség, és balítélet című filmet is. Bizony, és ő volt az előző részben is a dada. Ez számomra ugyan akkora talány, mint Robert Rodrigez munkássága.
Ennek a sztorijáról se érdemes sokat írni. Bajban a család, mert a papa háborúzik, anya meg nem bír a kölkökkel, mert azok feszt civakodnak. Jön a dada, varázsolgat, nevelget, és minden jóra fordul. Persze lesz benne könnyeztető rész is. Hiszen adottak hozzá a cuki sanyarú sorsú kölkök.
Vidd el rá a tiedet is. Hátha utána jobban megbecsül téged. A filmre viszont te ne ülj be, addig inkább igyál meg egy sört.
Parker felesége nagyon könnyen sírva fakad a filmeken, és nem csak a szomorú, hanem a boldog végkifejleteket is végig zokogja. Készített neki egy oldalt a férje, ahová pár videót fel is tett, hogyan reagál az egyes filmekre.
A felesége nem haragszik, hogy ezeket a videókat közzétette férje az interneten, mert Parker állítása szerint feleségének semmi pszichés baja nincs, ellenkezőleg: egy nagyon vidám és társaságkedvelő lány, csak a filmeket éli át annyira, hogy sírhatnékja van a szomorú és a boldog jeleneteken egyaránt.