Végre találtam a sok hulladék között valami posztolásra érdemeset is. (Eredetileg már unalmamban az Anyát a Marsra című Disney okádmányt akartam.)
Diaz egy igazán rossz tanárnénit alakít benne. (Akinek itt most egy spankelős pornó jutott eszébe az csalódni fog.) Ő füvezik, iszik, káromkodik, és még bunkó is. Egyetlen vágya, hogy megkaparintson egy gazdag csávót, aki eltartja. Meg is jelenik Timberlake helyettesítő tanárúr. Diaznak viszont akad ellenfele, egy másik tanárnő személyében. (Azoknak akiknek ez lenne az első romantikus vígjátékuk, elárulom, hogy nem a helyettesítő tanárral fog összejönni, hanem a tesi tanárral. Igen, ez egy ilyen kiszámítható műfaj.)
Magyar feliratos előzetes (Igazából még a hivatalos oldalukon sincs több, csak abban az előzetesben van néhány jelenet, ami ebből ki lett vágva, plusz a hivatalos oldalon a gyerekbarát szövegű van fent.)
A film Ip Man (Yip Man, 叶问, 葉問, Yè Wèn, Je Ven) kung-fu mester életének fiatalabb éveit dolgozza fel. Ip Man két dologról nevezetes:
Elsőként tanította nyilvánosan a Wing Chun (wing tsun) kung-fu stílust, amit a legendák szerint egy nő fejlesztett ki, és főleg gyors, rövid kézmozdulatok, ütések vannak benne, valamint később Bruce Lee is híres tanítványai közé tartozott.
A mester életét húsz-harmincéves korától követhetjük nyomon, amikor feleségével és fiával Foshanban él (ami Kína dél-keleti részén található, Hongkonghoz viszonylag közel). A városkában van egy Dojo utca, ahol már sok más mester tart fent kung-fu iskolát üzletszerűen. Ip Man gazdag családból származik, jómódú, nagy házban él, néha egy-két kihívója akad, akiket persze, legyőz. Ezután a történet főleg 1930-40 között zajlik, a kínai-japán háború, illetve a japán megszállás idején.
A történet szerint Ip Man a kung-fut (és annak tanítását) a japán megszállók elleni harchoz használja fel. Ám a japánokat nem hajlandó tanítani, és ebből számtalan bonyodalom támad...
A tartalmát tekintve egy újabb kellemetlen igazságról szóló film, mely az USA költségvetésének, és államadósságának helyzetét mutatja, mely alapján az Államok csődpályán van.
A film lehetséges megoldási módszereket is javasol, melyhez komolyan le kellene faragni bizonyos programokból az USA-ban, ami nehezen elképzelhető egy olyan országtól, ami többet költ hadseregre, mint a jövőbeni versenyképességének fenntartására.
A képen a 2011-es költségvetésének a fő számai látszanak a világ legerősebb hatalmának (bevétel-kiadás olló ~ -1300 milliárd dollár!!)
Ahonnét a kép származik: a költségvetés részletes lebontása.
Ugye mindenki ismeri a történetet? Hát ennek az csak a kiindulója. A farkas itt vérfarkas, piroska meg dögös, és iszonyatosan szexi.
Valerie-t (piroskát) egy gazdag család sarjának szánják, ám ő az árva favágóba szerelmes. Meg is akarnak szökni, de a fenevad, mellyel a falu egyezséget kötött megöli a lány nővérét. Emiatt a falu népe felbérel egy farkasvadászt (Gary Oldman), a vadász pedig figyelmezteti őket, hogy a farkas köztük jár.
Amúgy ís túl sok filmben lövik el az efféle altesti poént, de ez így egyszerre nagyon durva.
(Ne csak nekem "köszönjétek", bungle és Erunder ajánlotta.) :-)
A cselekmény egy Szicíliai család három generációjának története: Ciccotól a fián Peppinon keresztül az unokáig, Pietroig. Az ők és családjaik magánéletén keresztül a film felidézi egy Palermói, vidéki közösség szerelmeit, álmait és csalódásait 1930-as évektől egészen a 1980-as évekig. A fasizmus idején Cicco egy egyszerű pásztor, aki ennek ellenére az olvasás szenvedélyének hódol és habzsolja a könyveket, verseket, romantikus regényeket. Az éhezés idején és a második világháború alatt fia, Peppino látva az igazságtalanságokat, szenvedélyesen politizál, majd a háború után találkozik élete szerelmével. Kettőjük viharos kapcsolatát többen ellenzik Peppino politikai szerepvállalásai miatt. Ám a két fiatal mindent megtesz, hogy beteljesítsék álmaikat.
Giuseppe Tornatore-től én eddig csak két filmet láttam. Azok alapján azt mondanám, hogy ennek a megnézésével is csak gazdagodni lehet. Annak ellenére, hogy filmjei művésziek, nem vontatottak, és unalmasak. Mindezek mellett a humora sem utolsó, a dramatikus jelenetei pedig kőkemények.
Emberrablós, visszanyal a fagyi film, de a fordulatok nem érnek azzal véget, hogy az elrabolt gazdag lány nem adja meg magát egykönnyen.
Már az előzetesben utalás van arra, mit utalás, konkrétan mutatják, hogy szövetkezik az egyik elrablójával, aki elárulja társait a lány iránt érzett érzelmeitől vezérelve. Innentől meg már csak sejthetjük, hogy a már először is erős karakter nem egyszerű terveket szőtt.
Az angolok megint alkottak.
Johan Hex (Josh Brolin) egy megégett arcú fejvadász, aki bárkit képes elkapni. Mindenki fél tőle, de ő nem fél senkitől. Az amerikai hadsereg felkeresi egy ajánlattal: ha elkapja a rettegett gazembert Quentin Turnbullt (John Malkovich) - aki egyébként a legősibb ellenfele - eltörlik az összes vérdíjat, amit a fejére tűztek ki. Ebben segítségére lesz egy gyönyörű lány, Leila (Megan Fox).
Amerikai bemutató: június 18. (magyarról még nem tudni)
Gordon Gekko visszatér. 23 évvel az első rész után Oliver Stone végre elkészítette a folytatást, mely a gazdasági válság előtt nem sokkal játszódik. Gekko (Michael Douglas) letöltötte börtönbüntetését, ismét szabad ember, ám nem tud szabadulni a tőzsdétől. Új tanítványt is talál magának, lánya vőlegénye, Jacob (Shia Labeouf) személyében. A viharfelhők azonban immár nem csupán az ő feje, hanem az egész gazdasági rendszer felett gyülekeznek.
Imdb
Afflecket kirúgják a menő üzletemberes melójából a gazdasági válság miatt, és egy építkezésen kezd dolgozni.
Az előzetesből, ami valójában egy pár perces szöveg nélküli klip, nem derül ki túl sok. Az alap történet, amit viszont feltártak előttünk, hát eléggé silány. Sehol egy konfliktus, vagy valami ami felkeltené az érdeklődésünket, ha a film is ilyen lesz akkor az nagy csalódást fog jelenteni sokak számára. Azért reménykedhetünk a szereplőgárda igényességében, hogy milyen filmeket vállalnak el.
Imdb