Mivel ma osztották ki az Oscar-díjakat és ma van nőnap, ez egy "2 in 1" izé lesz...
Hihetetlen színészi alakítások és vérfagyasztó akciójelenetek láthatóak a Deadly Prey c. filmben, nem is értem, hogy kerülhette el anno az Akadémia-tagok figyelmét! A hölgyek pedig gyönyörködhetnek a főszereplő izmos testében, szóval egyben ez egy igazi nőnapi post. ;)terence | 2010.03.10. 07:55:22Hú ezt a filmet nagyon szerettem, csak kazin volt meg. Meg van valakinek ez a Deadly Prey? karpatiferenc@gmail.comThe Ghost Writer
Roman Polanski még a házi őrizetből is a filmjén dolgozik. A film indul a 2010-es Berlinale (Arany Medve) díjátadón is. Ahol "szegény" Polanski nem vehet részt. Gondolom mindenki tudja miért is van ez a helyzet.
Inkább beszéljünk a filmről: Adam Lang volt miniszterelnök úgy dönt, hogy megírja a memoárját, ám igénybe veszi egy ál-író segítségét is, aki a munka folyamán rájön arra, hogy a megbízójának a múltja sötét titkokat rejt.
A szereplők mind nagyon jók, valószínűleg az alakításokkal nem is lesz gond. A rendezés szintén jó lehet, ha már Polanski. A forgatókönyvvel pedig nem lehet túl sok probléma, tekintve hogy regényadaptációról van szó. Erről többet írnak a honlapon. Innentől csak a marketingen múlik a dolog, hogy mennyire lesz sikeres a film, de az, ahogy nézem most nem túl fényes. :)
Imdbgo-free | 2010.01.26. 17:42:35a színésztársadalom körében kiállnak Polanski mellett. nem tudom, hogy a fogyasztók is hasonlóképpen gondolkodnak-e. ez elég erősen befolyásolhatja a dolgokat. mi europidok tudunk ettől függetleníteni, de az amcsi vevőközönség maximálisan befolyásolható szerintem...
2009 legjobbjai az [origo] filmklubja szerint
(több lista is van: legjobb alakítások, legjobb csók, legjobb címek, stb)kovacslacka | 2010.01.07. 11:29:30Összegzés a Premiere.com-tól:
http://www.premiere.com/Feature/Premiere.com-s-Best-Worst-and-Everything-In-Between-List-for-2009
Edge of Darkness
Az Edge of Darkness lenne a 2002 óta komolyabb filmszerepet nem játszó Mel Gibson nagy visszatérőfilmje, amely egyben arra is lehetőséget adhatna, hogy Hollywood túllépjen a sztár 2006-os részeg balhéján. A két és félperces előzetes alapján ez a film nagyszerűségével aligha lesz képes bármit feledtetni. Közben végig azon töprengtem, a klip rendezője vajon fogadást kötött-e valakivel, hogy sikerül minden eddiginél több közhelyet zsúfolnia az ízelítőbe. Olyan mondatok hangzanak el, mint, hogy "isten hozott a pokolban" vagy "én vagyok a fickó, akinek nincs vesztenivalója", de a legjobb: "el kell döntened, hogy te lógsz a kereszten vagy te vered be a szögeket". Ezek az ócska mondatok elég furcsák, tekintve, hogy a filmet az Oscar-díjas William Monahan (A tégla) és Andrew Bovell (Lantana) írta, a rendező pedig Martin Campbell (Casino Royale). A film Campbell azonos című 1985-ös minisorozatán alapul, amelyben egy nyomozó lányát meggyilkolják, és amikor az apa elkezdi felgöngyölíteni az ügyet, rájön, hogy szövevényes politikai ügy áll a háttérben. Egy hatórás sorozat kétórás filmmé alakítása közben óhatatlanul sok részlet elvész, de ha hihetünk az előzetesnek, a tömörítés most sokkal kevésbé sikerült, mint A dolgok állása esetében. Az sem annyira bíztató, hogy a szerepet, amit eredetileg Robert De Niro játszott volna a filmben, (az amúgy remek) Ray Winstone vette át. Az Edge of Darkness-t az USA-ban január 29.-én mutatják be, hazai premierről még nem tudunk. Igazából hivatalos oldalt nem találtam.
Che - Az argentin - Che: Part 1 (Guerilla - The Argentine)
Che Guevara neve negyven évvel halála után is élénken él a köztudatban, talán összes kortársánál pontosabban személyesíti meg a hatvanas évek forradalmi hangulatát. Világméretű márkanév lett, arcképe ott figyel minden sarkon: fiatal, jóképű és idealista, az elnyomottak bajnoka - egyfajta ikon, sokak álmainak, reményeinek megtestesítője. Életrajzi filmje két részből épül fel, egymásra vetítve Che pályafutásának két szakaszát: az első rész az 1955 és 1962 közötti eseményeket eleveníti fel, a küzdelmet Batista diktatúrája ellen, aprólékos részletességgel bemutatva azt a kimerítő gerillaháborút, amit Castro és Che Guevara a kubai vidéken folytatott, mielőtt dicsőségesen bevonultak Havannába.
“Soderbergh filmeposzát nem fűtik romantikus érzelmek, de forradalmi hév sem. Lehet, hogy Che a mai napig abszolút menőnek számít, a rendező hozzáállása azonban még nála is menőbb. Miközben a címszereplő és társproducer Benicio del Toro izzó szenvedélyt visz alakításába, Soderbergh törekvése inkább arra irányul, hogy felfedezze a forradalom rock-bálványának személyisége mélyén rejlő hidegfejű mérnököt.” (J. Hoberman)
Imdb | ElőzetesErunder | 2010.04.19. 21:30:01Mik voltak azok? Én az elmúlt pár napban nem voltam itt, mert elkezdtem melózni.
The Reader (A felolvasó)
A második világháború utáni Németországban a tinédzser Michael Berg rosszul lesz az utcán, és a nála kétszer idősebb nő, Hanna segít neki hazajutni. Amint a fiú felgyógyul a skarlátból, meglátogatja, hogy megköszönje gondoskodását, és csakhamar titkos, szenvedélyes viszony alakul ki közöttük. Michael rájön, hogy Hanna szereti, ha felolvas neki, és miközben a fiú az Odüsszeiából és a Huckleberry Finnből olvas, egyre mélyebbre merülnek a testi gyönyör világába is. Ám az egyre erősödő kötelék egyszercsak megszakad Hanna rejtélyes eltűnésével. Amikor nyolc évvel később a joghallgató Michael megfigyelőként részt vesz náci háborús bűnösök perének tárgyalásán, hirtelen megpillantja Hannát a vádlottak padján. Ahogy lehull a lepel a nő múltjáról, Michael olyan titokra döbben rá, mely mindkettejük életére hatással lesz. A felolvasó az igazság, küzdelem, és a megbékélés története, mely azt mutatja be, hogyan tud egyik generáció megbirkózni egy másik bűneivel.
Magyar feliratos előzetes | Imdb
Bemutató dátuma: 2009. április 23
Díjak és jelölések:
BAFTA-díj (2009) - Legjobb női alakítás: Kate Winslet
Golden Globe díj (2009) - Legjobb női mellékszereplő: Kate Winslet
Oscar-díj (2009) - Legjobb női alakítás: Kate Winslet
BAFTA-díj (2009) - Legjobb film jelölés: Redmond Morris, Donna Gigliotti, Sydney Pollack, Anthony Minghella
BAFTA-díj (2009) - Legjobb rendező jelölés: Stephen Daldry
BAFTA-díj (2009) - Legjobb operatőr jelölés: Chris Menges, Roger Deakins
BAFTA-díj (2009) - Legjobb adaptált forgatókönyv jelölés: David Here
Golden Globe díj (2009) - Legjobb rendező jelölés: Stephen Daldry
Golden Globe díj (2009) - Legjobb film - drámai kategória jelölés
Golden Globe díj (2009) - Legjobb forgatókönyv jelölés: David Here
Oscar-díj (2009) - Legjobb film jelölés: Redmond Morris, Donna Gigliotti, Sydney Pollack, Anthony Minghella
Oscar-díj (2009) - Legjobb rendező jelölés: Stephen Daldry
Oscar-díj (2009) - Legjobb operatőr jelölés: Chris Menges, Roger Deakins
Oscar-díj (2009) - Legjobb adaptált forgatókönyv jelölés: David HereJokker | 2010.01.18. 20:40:33Ritka szép film, érdemes megnézni!
Ragyogás
Előzetes
Gondolj a legfélelmetesebb terrorra, ami csak érhet! Egy földönkívüli szörny támadása? Egy végzetes kór? Vagy a rettegés attól, hogy olyasvalaki fenyegeti az életed, akiről azt hitted, ő lesz, aki megvéd és szeret, ha bajba kerülsz, a családod egyik tagja!
Kubrick hátborzongatóan izgalmas remekművében - amelyet a Newsweek kritikusa az első epikus horrorfilmnek nevezett - az ember ezen utóbbi, mindenkiben mélyen megbúvó félelme jelenik meg. A Stephen King azonos című regénye alapján készült mesterműben Jack Nicholson élete egyik legjobb alakítását nyújtja, mint Jack Torrace, aki a családjával a téli holtszezon idejére egy, a világtól elzárt kísérteties hotelba költözik gondnoknak. Ha az évszázados falak mesélni tudnának, hátborzongató történetek tucatjai kerülnének a felszínre. Úgy tűnik, hogy Jack kisfia előtt nincsenek is titkai a háznak, mert látja a fürdőkádba fulladt nőt, az elegáns lakosztályban kivégzett férfit és az összes holt lelket, amelyek nem találnak nyugalmat. De lehet, hogy mindezek a rémképek csupán jeleznek valamit. A Jack agyát elborító őrületet, a folyamatot, amelynek hatására a szerető apa vérszomjas, gyilkos indulatokkal teli szörnyeteggé válik.tentking | 2009.08.01. 09:19:21az 1980-as Ragyogás nem létezik szinkronosan?
36 - 36 Quai des Orfévres
Gilbert Grape (What's eating Gilbert Grape)
Keserédes film az élet nehézségeiről. Szerintem DiCaprio máig legnagyobb alakítása - egy Oscar-ra és egy Golden Globe díjra is jelölték előadásáért.
Opra | 2009.02.27. 19:32:42Nagyon jó film, nem is tudom, hogyan kerülte el a figyelmemet eddig. Aki szereti a drámai hangvételű filmeket, annak csak ajánlani tudom.