A csodálatos Pókember (The Amazing Spider-Man)
A Marc Webb rendezésében készülő Pókember reboot kevésbé lesz könnyed mint a 2002-es film volt, bár sok hasonlóság mutatkozik majd.
2012. július 2.-ától adják a magyar mozik.lee911 | 2011.08.01. 23:46:20remélem az lesz mint a Hulk-al. Remélem ez is úgy fog odacsapni mint az Incredible Hulk.- Glaser Katalin animációja a 2009-es KAFF legjobb vizsgafilmjének járó díjat nyerte el. A filmnek nincs konkrét sztorija, sok kis jelenetből áll. A jelenetek összességükben mégis kialakítanak egy képet a világról.
Bertóti Attila Ariadné fonala című animációja elnyerte a 2009-es Kecskeméti Animációs Filmfesztivál legjobb kisfilmért járó díjját.
lee911 | 2011.06.12. 17:24:07Jó lett. Tetszik. Jövő héttől jún. 15-19 KAFF, Kecskeméti Animációs Filmfesztivál. Aki csipázza a filmművészetet meg az animációs filmeket az jöjjön nézzen körbe. Nem kerül pénzbe beülni a vetítésekre
Franswa Sharl
Vicces rövidfilm az apa-fia kapcsolatról. Többet nem írnék róla, érdemes megnézni én hangosan röhögtem rajta.Kymatica
A népszerű Ezoterikus Agenda című film folytatásaként, ezen film középpontjában az emberi és az egyetemes tudat áll és rámutat az emberiség által indukált pszichikai betegségre, ami őrült illúziókat kelt, melyek állítólagos legfőbb oka a fájdalom és a szenvedés. Kymatica mélyebbre megy a valóság metafizikai szempontjaiba és összekapcsolja az ősi mítoszokat és történelmet a modern társadalom és a politika módszereivel. Elmagyarázza a sámánizmust, a kettősséget, a DNS mögötti valóságot és a modern tévhiteket. Kymatica egy egyedi film, amely megpróbál rámutatni az alapvető tévhitre, mely szerint az emberiség előtt ma álló problémát a bolygó, a természet és a fajok egyenlőtlensége eredményezte.norbertvincze | 2011.05.16. 05:44:53pedig nem ártana az embereknek tanulmányozni ezt az álláspontot sem
T.Ú.K. - Tanár Úr Kérem
A Karinthy Frigyes életét feldolgozó filmet az M1-en lehetett látni április 5-én, főműsoridőben. Eredetileg délután akarták leadni, de végül 16-os karikát kapott ezért került át esti műsoridőre.
Az Utazás a koponyám körül című önéletrajzi regényét, és természetesen a címadó regényt dolgozza fel a film. A posztban az M1 videótárára feltöltött teljes filmet tekinthetitek meg. Érdemes, a fiatalabbaknak pedig kötelező. :)ittakary | 2011.04.16. 10:43:1016os karika????? WTF??
34. Magyar Filmszemle (2003) - Kollektív alkotói djí
34. Magyar Filmszemle (2003) - Legkiemelkedőbb produceri munkaÖt történet, öt rendező, öt "agymenés" egy közös pont: a busz.
Kicsit érthetetlen, kicsit álomszerű, kicsit elgondolkodtató, kicsit nyers. Ha valakinek tetszett a Taxidermia és a Kontroll annak kötelező darab : )
Részek: Cipők (rendező: Török Ferenc), No comment (Schilling Árpád), Negyedóra (Bodó Viktor) , Táltosember vs. Ikarus (Pálfi György) ,A 78-as Szent Johannája (Mundruczó Kornél). Jancsó Miklós támogatásával, segítségével.
IMDb / port.hu
Folytatás:
Táltosember vs. Ikarus 2.rész
Erunder | 2011.03.16. 21:19:49VacskaMati küldte:
http://www.daazo.com/film/1c62b3be-353e-11e0-8e6f-0050fc84de33/
Az egyik rendező (Mundruczó Kornél) egy korábbi munkája.
Szöveg:
Az Afta a Cannes-ban díjazott Mundruczó Kornél egyik első alkotása. A Szép napok, a Delta és a Szelíd teremtés rendezőjének 2000-ben készült kisfilmje elnyerte többek között a 32. Magyar Filmszemle kisjátékfilmes díját, az Oberhausen ARTE díját, és Cottbusban a fődíjat. Egy helyi tinédzser egy napja. Egy őrült meleg nap. Itt mindenből csak egy van. Egy banda. Egy játék. Egy tér. Egy nő. Hogyan sodródik ez a fiú a nap végére odáig, hogy az élete visszafordíthatatlanul megváltozik...
The OIl Crash
A Peak Oil esemény után(mely az olajtermelés visszafordíthatatlan tetőzését jelenti) az olajárak elszabadulnak, és civilizációk rákényszerülnek technológiájuk megváltoztatására.
A kérdés aktuális, mivel az USA-ban a felfedések tetőzése, és a termelés tetőzése között 40 év telt el, ami a Hubbert-görbe alapján megjósolható volt. Világszinten a felfedezéseknek 45 éve volt a csúcsa, és a Wikipédia szerint a termelési csúcs 2005-ben volt.
Témába vág: egy pdf fájl, és egy nem túl hosszú cikk. Angol tudás mindkettőhöz szükséges.
exortus | 2011.01.16. 10:05:35http://www.tsl.uu.se/uhdsg/Publications/GOF_decline_Article.pdf
A pdf fájl
- The Ebb and Flow of Movies: Box Office Receipts 1986 — 2008 a New York Times interaktív alkalmazása, mellyel a fenti időszakban készült mozik bevételeit, és heti látogatottságait hasonlíthatjuk össze, emellett a hozzájuk tartozó New York Times cikk is megjelenik az egyes mozik területére kattintással.
The Room (2003) - A szoba
Terítéken: kétség kívül a valaha is készült legrosszabb film a világon, az IMDB-s 3,1-es pontszáma ellenére.
Az egy személyben producer, író, rendező és fantasztikus színészi alakítást is nyújtó főszereplő Tommy Wiseau 6 millió dolcsit költött személyi kultuszának megalapozására. Az idő teltével ez össze is jött neki, aki csak egyszer is látta, továbbadta másoknak, hogy ez annyira rossz, hogy az már jó. Mára kialakult egy rajongói tábora, akik vetítéseken szívesen elevenítenek fel emlékezetes jeleneteket e filmeposzból, mint a céltalan labdadobálás vagy az "Oh Hi"-al köszönés. A "Szétszakítasz engem, Liza" sorok hivatalosan is mémmé váltak, valamint játék is készült belőle.
Tommy Wiseau Johnnyt alakítja, aki egy bankban dolgozik, és jegyese Lisa, aki többé már nem szerelmes Johnnyba. Lisa megcsalja őt legjobb barátjával, Mark-al, ugyanakkor elterjeszti, hogy Johnny megütötte őt. A végét viszont nem akarom lelőni...megteszi ezt ő maga ;)
A történet említésre sem méltó, az alakítás csapnivaló, egyes...nem is,többes jelenetek rosszul megírtak, hemzseg a hibáktól, céltalan, oda nem illő, bizarr és befejezetlen cselekményektől. Viszont Wiseau úr bármilyen körülmények között is tiltja művéből jelenetek felhasználását, szerzői jogokra hivatkozva, így nehéz olyan kritikát összehozni, amit ne szedetne le. Úgyhogy addig tekintsétek meg, míg tehetitek!