A Kapa-Pepe párosból ezúttal az utóbbit láthatjuk egy nagyon kreatív, rövid sci-fiben. Az elidegenedett jövőben játszódó film magányos hőse (Scherer Péter) különös érzéki kapcsolatba kerül egy babával, ami szemet szúr a mindent, és mindenkit figyelő hivatalnak. A 639. baba című film versenyben volt a világ legrangosabb rövidfilmfesztiválján, Clermont-Ferrand-ban, majd sorra nyerte a különböző díjakat.
A film azon a hiedelmen alapszik, hogy 2011. november 11.-én megnyílik a menny 11. kapuja, egy természetfeletti lény lép át rajta, és hozza a pusztulást. Tehát egy újabb világvége sztori, amivel nincs is különösebb baj, de elvileg nem a pokolból szoktak az ilyen szörnyű lények jönni?!
A filmet Darren Lynn Bousman (Fűrész 2,3,4) rendezi, a szerepeket pedig csupa ismeretlen arc játsza. (Na jó, Michael Landest már láttuk a Végső állomás 2-ben.)
A bemutató (bármilyen hihetetlen) 2011.11.11.-én lesz. A
honlapjuk még fejlesztésre szorul.
A film Ip Man (Yip Man, 叶问, 葉問, Yè Wèn, Je Ven) kung-fu mester életének fiatalabb éveit dolgozza fel. Ip Man két dologról nevezetes:
Elsőként tanította nyilvánosan a Wing Chun (wing tsun) kung-fu stílust, amit a legendák szerint egy nő fejlesztett ki, és főleg gyors, rövid kézmozdulatok, ütések vannak benne, valamint később Bruce Lee is híres tanítványai közé tartozott.
A mester életét húsz-harmincéves korától követhetjük nyomon, amikor feleségével és fiával Foshanban él (ami Kína dél-keleti részén található, Hongkonghoz viszonylag közel). A városkában van egy Dojo utca, ahol már sok más mester tart fent kung-fu iskolát üzletszerűen. Ip Man gazdag családból származik, jómódú, nagy házban él, néha egy-két kihívója akad, akiket persze, legyőz. Ezután a történet főleg 1930-40 között zajlik, a kínai-japán háború, illetve a japán megszállás idején.
A történet szerint Ip Man a kung-fut (és annak tanítását) a japán megszállók elleni harchoz használja fel. Ám a japánokat nem hajlandó tanítani, és ebből számtalan bonyodalom támad...
Végre utolértem magamat, és az oldalt, és úgy írok egy fimről, hogy azt már láttam.
A horror nagymestere, Wes Craven egy újabb sikolyféle filmje. Itt is fiatalokat gyilkolásznak egy késsel, csak a körítése picit misztikusabb.
Adott egy skizofrén fószer, aki legyilkolja a családját. Letartóztatásakor megsérül, de szállítása közben elszökik. Aznap éjjel 7 gyermek született. 16 évvel később a gyilkosságok újra kezdődnek. A 7 gyermek közül az egyik az áldozat, majd később jön a többi is. Hogy lelke reinkarnálódott az egyikükben, vagy ő maga túlélte-e azt az estét, nem tudni.
Jó kis ki a gyilkos találgatós film némi misztikummal fűszerezve. Látomásoktól szenvedő srác, népi hiedelmek, és babonák teszik igazán túlvilágivá a történetet.
Tényfeltáró dokumentumfilm az Észak Amerikai Unió kialakításáról, amely feltárja, hogy az USA hogyan használja ezt a vállalatai érvényesítésére, és ez Amerika szomszédjainak hogyan nyirbálja meg a jogait.
Sok a a filmben megszólaltatott újságíró, politikus, közgazdász a világkormány felé tartó lépésnek tekintik a fejleményeket. Amúgy szerintem se rossz lépés a közös valuta révén, az USA államadósságának kockázatait szétosztani a szomszédok között.
A Peak Oil esemény után(mely az olajtermelés visszafordíthatatlan tetőzését jelenti) az olajárak elszabadulnak, és civilizációk rákényszerülnek technológiájuk megváltoztatására.
A kérdés aktuális, mivel az USA-ban a felfedések tetőzése, és a termelés tetőzése között 40 év telt el, ami a Hubbert-görbe alapján megjósolható volt. Világszinten a felfedezéseknek 45 éve volt a csúcsa, és a Wikipédia szerint a termelési csúcs 2005-ben volt.
Témába vág:
egy pdf fájl, és egy nem túl hosszú
cikk. Angol tudás mindkettőhöz szükséges.
Futurisztikus vámpír gyilok az egyház nevében, és keretein kívül.
A több száz éve dúló háborúk az emberek, és a vámpírok közt odáig fajult, hogy az emberek már visszavonultan élnek egy erőd szerű városban. Az egyik pap nagyszerű harcos, és egy támadás során elrabolják az unokahúgát. Ő pedig az egyház intelmei ellenére a segítségére ered.
Előre láthatólag ez is egy lesz a 2011-ben agyonreklámozott felkapott filmek közül.
Rengeteg filmnek készült már folytatása. Sok jobban sikerült, mint az eredeti, de a legtöbb sajnos rosszabb lett. Tovább kattintva nagyobb felbontásban is megnézhetitek a grafikont.
A történet abban a korban játszódik, amikor még a rasszizmus mint eszme még javában hódít. Hally egy 17 éves fehér dél-afrikai srác, aki nem jön ki alkoholista apjával. Mentorra egy fekete pincérben talál, de az ő kapcsolatukat meg a korai apartheid konfliktus, és a kor eszméi nehezítik meg.
Megható film, gyönyörű metaforákkal, és a drámai színészetben jártas emberekkel. Kedvenc gyerekszínészem, aki mellől lehet már el kéne hagyni a gyerek szót, megmutatja mire is képes igazán.