Oka volt, hogy nem mentünk vissza a Holdra.
Az
Apollo-program eredetileg 20 küldetésből állt volna, de a 17. után leállították. Az összeesküvés-elméletek rajongói szerint, azért, mert az utolsó úton olyan dolgot fedeztek fel, amiről álmodni sem mertünk volna. Az űrhajón lévő fedélzeti-, és kézikamerák felvételei most kiszivárogtak, így megtudhatjuk, hogy mi történt valójában.
A film
hivatalos oldalán szinte semmi nincs, még a trailert is csak linkelték.
Öt történet, öt rendező, öt "agymenés" egy közös pont: a busz.
Kicsit érthetetlen, kicsit álomszerű, kicsit elgondolkodtató, kicsit nyers. Ha valakinek tetszett a Taxidermia és a Kontroll annak kötelező darab : )
Részek: Cipők (rendező: Török Ferenc), No comment (Schilling Árpád), Negyedóra (Bodó Viktor) , Táltosember vs. Ikarus (Pálfi György) ,A 78-as Szent Johannája (Mundruczó Kornél). Jancsó Miklós támogatásával, segítségével.
IMDb /
port.hu
Folytatás:
Táltosember vs. Ikarus 2.rész
X-Men: First Class előzetes. Konkrétan odab*sz.
A professzort James McAvoy (Wanted), Magnetót pedig Michael Fassbender (Becstelen brigantyk) játssza, míg a rendezői székben a Kick-Asst és a Tortát jegyző Matthew Vaughn foglal helyet. Gyilkos kombináció.
A film egy Londonban élő fiatalemberről szól, aki írónak képzelve magát a tömegből kiszúr valakit, majd követni kezdi. Saját magát azzal áltatja, hogy anyagot gyűjt készülő regényéhez, érdekes arcokat keres, pedig valójában a nagyvárosi magány ellen próbál küzdeni. A gondok akkor kezdődnek, amikor az egyik követett kiszúrja, hogy követik, majd ezt számonkéri tőle. Kiderül, hogy ő egy tolvaj, aki fokozatosan a befolyása alá vonja a fiút... Persze ez sem ilyen egyszerű... Innen még számtalan hajtűkanyart vesz a történet, mire eljut a remek befejezésig.
A Memento és az általa szerzett hírnév előtt két évvel Christopher Nolan elkészítette ezt a több fesztiváldíjat is megnyert alkotást. A Following egy könnyen fogyasztható, csavarokal telepakolt, minimális költségvetésű mozi, amellyel többek közt a rendező sajátos védjegyeit is kiépítette.
A film Ip Man (Yip Man, 叶问, 葉問, Yè Wèn, Je Ven) kung-fu mester életének fiatalabb éveit dolgozza fel. Ip Man két dologról nevezetes:
Elsőként tanította nyilvánosan a Wing Chun (wing tsun) kung-fu stílust, amit a legendák szerint egy nő fejlesztett ki, és főleg gyors, rövid kézmozdulatok, ütések vannak benne, valamint később Bruce Lee is híres tanítványai közé tartozott.
A mester életét húsz-harmincéves korától követhetjük nyomon, amikor feleségével és fiával Foshanban él (ami Kína dél-keleti részén található, Hongkonghoz viszonylag közel). A városkában van egy Dojo utca, ahol már sok más mester tart fent kung-fu iskolát üzletszerűen. Ip Man gazdag családból származik, jómódú, nagy házban él, néha egy-két kihívója akad, akiket persze, legyőz. Ezután a történet főleg 1930-40 között zajlik, a kínai-japán háború, illetve a japán megszállás idején.
A történet szerint Ip Man a kung-fut (és annak tanítását) a japán megszállók elleni harchoz használja fel. Ám a japánokat nem hajlandó tanítani, és ebből számtalan bonyodalom támad...
Végre utolértem magamat, és az oldalt, és úgy írok egy fimről, hogy azt már láttam.
A horror nagymestere, Wes Craven egy újabb sikolyféle filmje. Itt is fiatalokat gyilkolásznak egy késsel, csak a körítése picit misztikusabb.
Adott egy skizofrén fószer, aki legyilkolja a családját. Letartóztatásakor megsérül, de szállítása közben elszökik. Aznap éjjel 7 gyermek született. 16 évvel később a gyilkosságok újra kezdődnek. A 7 gyermek közül az egyik az áldozat, majd később jön a többi is. Hogy lelke reinkarnálódott az egyikükben, vagy ő maga túlélte-e azt az estét, nem tudni.
Jó kis ki a gyilkos találgatós film némi misztikummal fűszerezve. Látomásoktól szenvedő srác, népi hiedelmek, és babonák teszik igazán túlvilágivá a történetet.
A történet abban a korban játszódik, amikor még a rasszizmus mint eszme még javában hódít. Hally egy 17 éves fehér dél-afrikai srác, aki nem jön ki alkoholista apjával. Mentorra egy fekete pincérben talál, de az ő kapcsolatukat meg a korai apartheid konfliktus, és a kor eszméi nehezítik meg.
Megható film, gyönyörű metaforákkal, és a drámai színészetben jártas emberekkel. Kedvenc gyerekszínészem, aki mellől lehet már el kéne hagyni a gyerek szót, megmutatja mire is képes igazán.
Robert Pattinson drámai szerepben próbál meg kitörni skatulyájából. Egy vándorcirkuszhoz verődik, ahol a már házas Marlena-ba (Reese Wtiherspoon) szeret bele.
A történet tele van szerethető, és gyűlölhető karakterekkel. Mint például az agresszív cirkuszigazgató, vagy Marléne brutális férje, szerethető vonulaton meg egy törpe, akiben a főhős barátra lel, és egy iszákos cirkuszi melós található.
A film egy best seller
regény adaptációja, ami már egyfajta garancia a minőségre.
Mindehhez hozzá tenném, hogy nekem azért is igazán érdekes mert a napokban néztem végig a
Carnivel - A vándorcirkusz című misztikus HBO-s sorozatot, és ez a film is ugyan ebben az időszakban játszódik.
Nekem ezt már nagyon nem veszi be a gyomrom. Gulliver mint újságíró a 21. században megbízatást kap, aminek keretén belül elutazik az Isten háta mögé, és egy vihar után a Liliputiak földjén ébred fel, ahol az eddigiekhez képest az ott történtek nem csak, hogy meggyalázzák az eredeti történetet, de utána még a farkát bele is törli a függönybe.
Ha már olvastad, akkor azért nem fog tetszeni, ha meg még nem, akkor az azt jelenti, hogy még nem múltál el 16. Szóval az agyad még fejlődésben van. Vigyázz! Megállsz a fejlődésben ha megnézed.
A
CGI
története.
a trailer még nem volna szar, csak a koncepciót nem értem, mert a Hold nem épp a legideálisabb környezet bármilyen nemű életforma kialakulására, illetve puszta életben maradására, és most eléggé diplomatikus voltam... ennél még az Iron Sky is jobb megközelítése a Hold "sötét oldalának" :DDDD