Ryan közlegény megmentése
Előzetes
1944. június 6 - a normandiai partraszállás napja. Az Omaha Beach kódnevet kapott tengerparton a csónakokból védhető fedezékbe igyekvő szövetséges katonák pergőtűzbe kerülnek, a vérveszteség óriási. Mindenütt halottak, sebesültek, cafatokra szakadt emberi testrészek, haldoklók halálhörgései. A pokol első bugyrán éppen csak túljutott Miller százados (Tom Hanks) megmaradt embereivel újabb szinte lehetetlen próbatétel előtt áll. Egy kis csapat élén be kell hatolnia az ellenséges hátországba, hogy felkutasson egy amerikai katonát, James Ryan közlegényt. A főparancsnokság utasítására ugyanis azonnal le kell szerelni, mivel három bátyja a világháború különböző frontjain szinte egyszerre vesztette életét, s a hadsereg ezzel adózik a család tragédiájának. De a hosszú és veszélyes úton mindenkiben felmerül a kérdés: vajon miért ér ennek az egy embernek az élete többet, mint az érte küldött kilenc emberé?
Díjak és jelölések:
BAFTA-díj (1999) - Legjobb vizuális effektusok
BAFTA-díj (1999) - Legjobb hang
Golden Globe díj (1999) - Legjobb rendező
Golden Globe díj (1999) - Legjobb film - drámai kategória
Oscar-díj (1999) - Legjobb rendező
Oscar-díj (1999) - Legjobb operatőr
Oscar-díj (1999) - Legjobb hangeffektusok
Oscar-díj (1999) - Legjobb hang
Oscar-díj (1999) - Legjobb vágásMichael Berryman amerikai színész. Főleg horrorfilmekben szerepelt (ki hitte volna). ;)
- A Family Guy egy amerikai rajzfilmsorozat Quahog kitalált városában (Rhode Island-en). Alkotója Seth MacFarlane, aki meglepően sok szereplő hangjaként is közreműködik. A FOX televízócsatorna kezdte sugározni 1999-ben, majd bár 2002-ben törölték a műsorból a sorozatot, a sikeres DVD-eladásoknak és az Adult Swim kábelcsatornán elért meglepő nézettségi arányoknak köszönhetően a FOX 2005-ben ismét műsorra tűzte. Magyarországon a Comedy Central kezdte vetíteni 2008. októberétől.Cromex | 2009.03.11. 07:03:53Pedig a South Parknak pont nincs semmi értelme magyarul.
A Skins egy angol tinisorozat,ami szakít az amerikai hagyományokkal,ugyanis nem tökéletes kinézetű emberek,hanem átlagos angol fiatalok (tényleg fiatalok) játszanak benne. Központi témáját a különböző életformák,problémák,a drogok, az alkohol és a szexualitás szolgáltatják,mindezt úgy ábrázolva,mintha már-már a fiatalság mindennapos részei lennének.
Mihail | 2009.04.20. 10:35:53Tegnap volt szerencsém elcsípni egy részt szinkronnal. Borzasztó! Ne rontsátok el vele. Ellenben végignéztem a 3. évadot is. Más,mint az első két széria,de érdekes ez is. Nekem mondjuk annyira nem jött be,de egynek elment:)
Sicko
A film több átlagos amerikai állampolgár ügyének bemutatásával nyit, akiknek életét szétzilálta, tönkretette - és néhány esetben bevégezte -, valamiféle egészségügyi ellátási katasztrófa, így nyilvánvalóvá válik, hogy a válság nem csupán azt a 47 millió polgárt érinti, akik biztosítás nélkül élnek, hanem azokat is, akik lelkiismeretesen fizetik járandóságaikat, ám a bürokrácia bármikor lesújthat rájuk is. Miután bemutatja, hogyan is került ilyen szörnyű állapotba a rendszer (a rövid válasz a profittermelés és Nixon elnöksége), a rendező magával visz minket egy földkörüli útra, amely során olyan országokat is meglátogatunk, mint Kanada, Nagy-Britannia és Franciaország, ahol minden állampolgár alanyi jogon részesül ingyenes egészségügyi ellátásban. Végezetül Moore a 9/11-es katasztrófa hőseinek egy csoportját gyűjti maga köré - olyan mentőmunkásokat, akik ma immunrendszeri betegségekben szenvednek, ám az Egyesült Államokban megtagadják tőlük a megfelelő orvosi ellátást. A rendező a legváratlanabb helyre viszi el ezeket az embereket, ahol, amellett, hogy megfelelő ellátásban részesülnek, diplomáciai bonyodalom részesei is lesznek.
ElőzetesZadam | 2009.02.27. 21:38:21Már bocs, de ők már a zárjegyekkel kifizették előre a kezelésüket és sokkal kevesebb ideig élnek, mint az egészséges emberek. A másik felét inkább nem kommentálom...
Kóla, puska, sültkrumpli (Bowling for Columbine)
Részlet a filmből
Michael Moore oldalaA Kóla, puska, sültkrumpli rendkívüli erejű film. Erkölcsi értelemben elmarasztaló vádbeszéd a félelem kultúrája ellen, egy olyan világ ellen, amelyben az emberek állig felfegyverkeztek és aztán az indulatok elszabadulásával ámokfutóvá lettek. Mint hazájában a legismertebb szatirikus és társadalmi kérdésekkel is foglalkozó dokumentarista, ezzel a szó legszorosabb értelmében úttörő jelentőségű filmmel Michael Moore egy olyan merész kérdést tesz fel, amelyet egyetlen amerikai sem merne megfogalmazni manapság, ezekben a vadul hazafias időkben: "Lőfegyver-bolond nemzet vagyunk-e, vagy egyszerűen csak bolondok?"Scud00 | 2009.03.07. 16:14:18Hatalmas film!!!
J-Horrors
Globalizált mozivásznaink előtt hajlamosak vagyunk megfeledkezni arról a tényről, mely szerint a legtöbb amerikai horror-remek, remake, azaz Japánban fogant. Gondljunk csak a legismertebbekre: A japán Ringu-ból adaptált Ring-re, vagy a Godzilla néven amerikanizált, Gorija című alkotásra.
További infóklipitsaby | 2009.02.26. 19:51:59Sokan nem szeretik a J-Horrorokat, de a "génkezelt" hálivúdi változatokat már beveszi a gyomruk. Pedig nagyon jók ezek is. Ha valami "átmeneti" filmet kerestek, akkor ajánlom a The Grudge - Átok című filmet, aminek a japán eredetije Ju-On címmel fut!
Ha egyszer rákapsz a J-Horrorra, akkor nem bírod abbahagyni!
- Hogyan tudta egy mexikói bevándorló Chihuahau városból megnyerni az amerikai lottót?
Kiderül a Wetback Millionaire c. Slumdog Millionaire paródiából. :) Funny People
Főszerepben: Adam Sandler, Seth Rogen, Leslie Mann.
Amerikai premier: 2009. július 31.
- Lopott Ritmus - kísérleti kisjátékfilm
Az előzetesben utca embere is szóhoz jut, hallhatjuk véleményüket a felvetésről, miszerint a hip-hop, korunk jellegzetes afro-amerikai zenéje eredetileg magyar lenne.Zé | 2008.02.04. 01:52:47Ja, és csatolják vissza Dél-Amerikát is...