Miért nem szexelnek a japánok?
A japán Institute of Population and Social Security felmérése szerint a fiatal nők 90 százaléka szerint szinglinek jobb lenni, mint amilyen egy házasság lehet. Az országban a harminc év alatti emberek 30 százaléka még soha nem randizott, a 16-24 év közötti nők 45 százalékát nem érdekli a szexuális kapcsolat, vagy egyenesen lenézi azt.
A különleges kultúra és a gazdasági kényszer, a társadalom fejlődése mára sokak szerint kóros irányt vett: nem kell kapcsolattal vesződni, az ezt kiszolgáló helyeken vagy az interneten úgyis meg lehet kapni mindent. Ennek extrém eredménye, hogy néhány ember már fizikálisan képtelen elviselni a másik nemet, megborzonganak, ha csak hozzájuk érnek. Nagy részük férfi, de nők között is előfordul.
bungle 2013. 12. 03. 09:47 | #13
"Ezért sziget, nehogy elterjedjenek." (Hofi)
+2
VÁLASZ
Ravennë 2013. 12. 03. 09:22 | #12
"Csak semmi szex, angolok vagyunk"
http://index.hu/tudomany/2013/11/26/az_angolok_szex_helyett_facebookoznak/
http://index.hu/tudomany/2013/11/26/az_angolok_szex_helyett_facebookoznak/
0
VÁLASZ
koviivan19 2013. 12. 02. 16:07 | #6
Messze nem csak Japánba van ez így szerintem:) Nagyon sok ok van itt: a pénztelenség, magas fiatalkorú ) munkanélküliség ,lakás probléma ,munkahelyi kizsákmányolás,pornó okozta zavarok :) Az ipari méreteket öltött szépség kultusz ,értékhiány ideológia ,szellemi , értékbeli normavesztés :) Hány olyan fiatal pár van ma ,akik munka mellett jó ha 1-2-szer egy héten bírnak találkozni .akkor is nincs hova menni egy saját lakás ma álom szinte (lakáshitellel rémálom),arról nem is beszélve hogy már annyi beteg, bunkó ,primitív ember van,hogy szinte alig találni olyan normálisabbat aki éppen nem foglalt... Szóval sajnos ez már inkább globális jelenség...
+1
VÁLASZ
Nas 2013. 12. 02. 12:28 | #3
Simán el tudom képzelni, hogy tényleg ilyen a helyzet. Más kultúra, az is igaz, a személyes magánszféra, illetve másik oldalról a karrier náluk mindig is kiemelt fontosságú volt. De ijesztő a trend, ami szerintem előbb-utóbb nyugaton is megjelenik (illetve már meg is jelent, csak még nem tartunk ott, ahol a japánok). Bár ez is egy példa a népességnövekedést kordában tartó önszabályozásra. (Igen, a fejlődő országok nem fogják átvenni, de amint ők is elérnek egy bizonyos gazdasági, társadalmi "fejlettségi" (inkább komplexitási) szintet, náluk is meg fognak indulni ugyanezek a változások.)
0
VÁLASZ
iMan 2013. 12. 02. 12:13 | #1
Az érzelmi élsívarosodást nem a technológia túlfejlettsége, hanem az oktatás lexikális tudás orientáltsága okozza. Az emberek nem tanulják meg, hogy hogyan kell kapcsolatokat építeni! Ha ezt felismernék a japók, újra lenne kedve a következő generációnak a valódi punettához.
0
VÁLASZ