Ne maradj le a legjobb izékről, iratkozz fel a heti hírlevélre:
tjunior 2015. 10. 11. 11:33 | #40
Nyilván a menekültválság is elég nagy probléma, de inkább erről a 3000 milliárdról kellene folynia a közbeszédnek, nem az előbbiről. Eltapsoltak 3000 milliárd forintot, minden látszat nélkül, kinyírták az egyetlen igazi reformot amit 25 év alatt képes volt a magyar politikai "elit" kiizzadni magából és helyette kaptunk egy fenntarthatatlan nyugdíjrendszert.
Előzmény: bungle (39) 0 VÁLASZ
bungle
bungle 2015. 10. 08. 11:24 | #39
Így tapsolt el a kormány 3000 milliárd forintot
http://index.hu/gazdasag/2015/10/08/nyugdijreform_es_adossagcsokkento_alap/
"Az alap valójában már idén januárban megszűnt, ahogy a pénz is rég elfogyott, az államadósság azonban továbbra is az egekben, a nyugdíjrendszer problémái pedig azóta sincsenek megoldva."
bizkit_ 2012. 01. 09. 20:46 | #38
Igy igaz. A vilag valos ertekei ebben a pillanatban a termofoldek es a viztartalekok, ezeket akarjak semmi penzert megvenni. NE adjatok el foldjeiteket!!
1 pelda erre, ami (veletlensegbol) megjelent a sajtoban, del-Romania termofoldjeit egy huzamban meg akarta venni 2 fel is: kinai befektetok es vmi arab hercegek. Aztan tobbet semmit a temarol, hirzarlat.


Előzmény: hawkeye (37) 0 VÁLASZ
hawkeye
hawkeye 2012. 01. 09. 10:32 | #37
Egy érdekes közlemény, már ha valaki képes három mondatnál többet felfogni:


2012. január 8., vasárnap 19:05

Viszik a magyar termőföldet és a földalatti vízkészletünket
Budapest, 2012. január 8., vasárnap (OS) - Hazudik az, aki azt állítja és balga az, aki azt elhiszi, hogy Magyarországot a ’demokrácia’ megvédése érdekében támadták meg, mert a globalizáció világában csak a pénz számít. A globalizáció világában, nincs ember, nincs család, nincs hit, nincs becsület, nincs tisztesség, nincs Haza és Isten, egyedül csak és kizárólag a pénz és a profit számít, és az uralkodik.

Magyarország nagyon súlyos árat fizet azért, mert az IMF az országot térdre tudta kényszeríteni.
Magyarország feltétel nélküli megadással igyekszik arról biztosítani az IMF-et, hogy bármit hajlandó megtenni egy olyan hitelért, amire normális körülmények között nincs is szüksége.

A pénzvilág nem felejti el, hogy Magyarország volt az első, aki a bankokra válságadót mert kivetni. Vétkünk annál is nagyobb mivel ezt követően több európai ország is megadóztatta a bankokat. Magyarország térdre kényszerítése arra is hivatott, hogy a továbbiakban Magyarország ne merjen hasonló nemzeti érdekeket védő intézkedéseket tenni.

Az IMF hazánkkal kapcsolatos céljai az eddigi gyakorlatából ismertek. Meg akarják szüntetni a multinacionális vállalatokra és a bankokra kivetett válságadókat. Lehetőséget akarnak adni a pénzvilágnak, hogy a magyarok százezreit kilakoltathassák, földönfutóvá tehessék.
Szabad prédává kívánják tenni a magyar termőföldeket és a földalatti vízkészletünket.

Magyarország csak papíron független. Külföldiek irányítják sorsunkat. A bűnünk az, hogy a bankoktól visszavettünk egy keveset abból, amit tőlünk évek óta elvettek. Bűnünk az, hogy nem fogadtuk el, hogy a bankok 300.000 családot mindenéből ki tudjanak fosztani és az utcára tudjanak tenni.

A nemzetközi tőke ok nélkül nem tesz semmit sem. A saját elképzelése és alkalmazása szerinti ’demokráciát’ (mert a ’demokráciából’ sokféle van, Rákosi idejében is ’demokrácia’ volt) is csak olyan országokra erőlteti, ahol olaj vagy más kincsek vannak.
Magyarországon most kellene a termőföldekről szóló törvényt úgy megalkotni, hogy a magyar termőföld ne kerüljön a külföldi cápák kezébe. Földalatti vízkészletünk kizárólagosan magyar kézben maradásáról is sarkalatos törvényben kellene rendelkezni, mert nekünk a vízből sok van és nemsokára drágább lesz a víz mint a kőolaj.
A JELENLEGI MAGYARORSZÁG ELLENI TÁMADÁSNAK AZ IGAZI CÉLJA A MAGYAR TERMŐFÖLDEK ÉS A VÍZKÉSZLETÜNK MEGSZERZÉSE.
Hazudik az, aki azt állítja és balga az, aki azt elhiszi, hogy Magyarországot a ’demokrácia’ megvédése érdekében támadták meg, mert a globalizáció világában csak a pénz számít. A globalizáció világában, nincs ember, nincs család, nincs hit, nincs becsület, nincs tisztesség, nincs Haza és Isten, egyedül csak és kizárólag a pénz és a profit számít, és az uralkodik.
Az IMF által vert pozícióban levő Magyarország hogyan tudja megvédeni termőföldjeinket és földalatti vízkészletünket?
Irak, Líbia, Jugoszlávia porig lett bombázva, mert nem engedelmeskedett a globalizáció urainak.
Magyarország esetében más stratégiát alkalmaztak. Itt tönkretették a forintot.
Kiadó: Old Dohányfüstmentes Egyesület
+1 VÁLASZ
hawkeye
hawkeye 2012. 01. 09. 09:32 | #36

Próbáld ezt megértetni a klubrádió, az atv meg az és agymosottjaival...

Akik ha kíváncsiak, hogy esik-e, nem az ablakot nyitják ki, hanem megnézik, meghallgatják az időjárásjelentést.


Előzmény: brandboy (35) 0 VÁLASZ
brandboy 2012. 01. 09. 05:42 | #35
Összesen hat évig volt Fidesz kormány, az elmúlt 56 évben, mégis mindenért a "patásorbán" a hibás.
Az a legnagyobb bűne ennek az embernek, hogy idönként rossz a fényképarca !


Előzmény: Weber00 (4) 0 VÁLASZ
hawkeye
hawkeye 2012. 01. 08. 14:50 | #34
Akkor szépen, sorban.

- Nem az EU, és politikusaik ellen kellene "lázadni". Mára ők is slemil csicskásai a pénzvilág hatalmasságainak.
- Gondolom az önkényest önkéntesnek érted. Na most komolyan gondolod, hogy a belépéskor döntési helyzetben voltunk? Választhattunk a rossz, meg a még rosszabb között. Bejött: az EU csicskásai lettünk.
- Matolcsy hogy jön ide? A többi stimmel... :)
- Kicsi ország? Egymással vetélkedő, gátlástalanul hazudozó nemes vezéreinknek köszönhetően...
- Orbánnak oroszfóbiája van. Pontosabban szovjetfóbiája. Ez nem lehet vita tárgya, gondolj pl. a grúziai eseményekre! Antallék idejében hasonló volt a helyzet: fontosabb volt a zsinóros mente, mint az ésszerű gazdaságpolitika. Ráadásul a szemét ferengik a szemünket is kilopták, gondolj pl. Kapolyira, meg a hozzá hasonlókra....

Összegezve: én a szemellenzőt, az idióta vakságot látom nagyon sok embernél, akik nem fogják fel, hogy eszköz vagyunk pénzügyi hatalmasságok kezében. Ők "teremtették" a válságot, s úgy gondolják, hogy ideje nyíltan átvenni a politikai hatalmat is, felmondva a 30-as évek elején vállalt önkorlátozást...

Ha sikerül nekik bennünket tönkretenni, ember nem lesz a földgolyón, aki szembe mer szállni velük.

Vagy igaz a maja naptár, és gátlástalan, pusztító dolce vita során akarják kiélvezni a hátralevő kis időt... :)))


Előzmény: Stickhorse (32) 0 VÁLASZ
BusKeyCome 2012. 01. 08. 12:04 | #33
Tisztelt Hölgyeim és Uraim! Olvassátok el "Orbanizálva" a cikket, mégegyszer mondom, a cikket! :DD

http://orbanize.com/http://amexrap.org/fal/ha-en-elnok-lennek
Stickhorse 2012. 01. 08. 10:50 | #32
Szépen sorban reagálnék. Egyrészt azért '48 és '56 kicsit más környezetben, kicsit más céllal véghezvitt dolog volt, ha az EU és a hasonló nemzetközi szervezetek ellen szeretnél lázadni, ne feledd, hogy azokban önkényesen vállalva vagyunk tagok, ők nem jöttek volna ellenünk fegyverrel, ha azt mondjuk, hogy nem.

Martonyi súlytalansága leginkább annak köszönhető, hogy az egész politikai kommunikációnkat az Orbán-Matolcsy páros ténykedése határozza meg, amibe pedig úgy tűnik, hogy nincs sok beleszólása.

Az, hogy az angolok hogy fogadják Cameron munkáját, az megintcsak más kérdés. Ők azért nem most kezdték ezt a fajta politikát, és kicsit más versenypozíciókból kezdték a versenyt, helyzeti előnnyel, már-már történelmi tradícióként játszanak folyamatos kívülállót. Nekik ez a szerep jutott, mi "Európa szívében" egy kisállamként, ennyi szomszéddal, nyugat és kelet perifériáján azért kicsit más játékszabályok szerint adogatunk.

És végül hogy miért nem húzunk keletre. Egyrészt nagy tévedés pl. hogy Orbán oroszellenes. Az első kormányzat idején bekövetkezett keleti (orosz) irányú forgalomcsökkenés legfőbb oka az volt, hogy az orosz gazdaság gyakorlatilag romokban hevert. Az összes kereskedelmi kapcsolatukkal csökkent a forgalmuk, hiszen gyakorlatilag alkalmatlanok voltak komolyabb volumenű kereskedelmi kapcsolatok kiépítésére. Jelenleg pedig ahogy elnézem, Orbán gyakorlatilag nem tudja hova kapjon. "Unortodox" politika (akármit is jelentsen...), köti az eurófüggőség, válsághelyzetben a Kánaán földje (EU)...az oroszok pedig nem fognak kopogtatni az ajtónkon, majd úgy 2015 környékén amikor lejárnak az energiaügyi megállapodások...hozzáteszem, támogatunk mi már így is épp elég új "áramlatot", hogy be legyen biztosítva még egy ideig a keleti energiafüggőségünk, ami az orosz félnek bőven elég, hiszen különösebben értékesíthető terméket nem tudunk nekik kínálni. Ehhez már csak hozzáadódik, hogy a német, és általában összeurópai (uniós) aktív tőkebefektetések után a kínaival és még talán az amerikaival (bár ők szerintem már mögöttük kullognak) együtt elég erős helyen állnak az orosz befektetések, tehát vannak itt keleti kapcsolatok, csak nem olyan látványos durrogtatással, amivel a nyugatiakat kezelik.
Előzmény: hawkeye (30) 0 VÁLASZ
Samu. 2012. 01. 08. 10:49 | #31
miután a SZU felbomlott, a "testvéri" szerződések, kereskedelem is ment a levesbe.. mondjuk lehet is látni az eredményét a hátramaradt tagállamokban. És gyakorlatilag itt van a szemünk előtt mi lenne ha az EU is bukna.. 90es években úgy lett 20% a munkanélküliség hogy előtte mindenkinek volt munkája... akkor most a 11% után mi lenne?

egyébként az egy jó kérdés, hogy miért hiszi azt a kormányzó csürhe, hogy ez a kis ország bármiféle befolyással lehet a világra, amikor még az EU-nak is küzdenie kell a pozicióért és csak 4. hatalomként élünk (usa kína orosz...) én is kíváncsi lennék, hogy pl írországgal miért nem szövetkezünk ha már ennyire fontos a szabadságharc..
Előzmény: hawkeye (30) 0 VÁLASZ
hawkeye
hawkeye 2012. 01. 08. 09:53 | #30

Eszemben sincs mártírkodni. De ha mind opportunista pecsovicsok vagyunk, akkor minek nekünk haza?!

Akkor mire volt '48, '56, és a többi hasonló? Anno szembe mertünk szállni a Föld bolygó második legerősebb hatalmával. Most miért van ennyi sok beszari ember?

Ehhez persze kell az "elefánt a porcelánboltban" verziójú külpolitika is. Egy súlytalan senki a külügyminiszter, helyette az oroszfóbiás miniszterelnök külpolitizál.
Az eredményt látjuk. Nem Izrael seggét kellene nap mint nap fényesre nyalni, hiszen ők zsigerből gyűlölik a magyar "jobboldalt".
Szövetségeseket, üzleti partnereket kellene keresni, s nem felvásárlókat!

Cégemnek van irodája Dublinban, s Edinburgh-ban is. Az utóbbi időben egyre több ottani kolléga, ismerős kérdi, hogy miért nem fogunk össze azokkal az országokkal, melyeket szintén nyomorgat a ferengi tőke. Azaz velük. Nem tudok rá válaszolni...

Azt viszont személyesen érzékelem, hogy Cameron-ra nem köpködnek Nagy-Britanniában, inkább helyeslik, hogy nem hagyta gyarmattá silányítani hazáját.

Amit végképp nem értek a magyar gazdasági külpolitikában: miért kell negligálni a keleti piacokat immár több mint két évtizede. Ha nem tesszük ezt, most nem játszadozhatnának velünk, mint félig döglött egérrel a macska....
Előzmény: Stickhorse (22) 0 VÁLASZ
Élien 2012. 01. 08. 00:18 | #29
Itt alul a Facebook-os hozzászóló Köteles Máté Kornélnak küldeném ezt a dalt, mint retardált, semmirekellő, idióta!
http://www.youtube.com/watch?v=5sBj6Aqytac
A dal a horvát kuna középárfolyamáról szól!
bubi66 2012. 01. 07. 21:48 | #28
... itt röhög .....
Előzmény: bubi66 (27) 0 VÁLASZ
bubi66 2012. 01. 07. 21:46 | #27
Na még annyit , hogy ez miatt vagyunk most szopatva ( 1 E = 320 ft ) mert felrúgjuk a szabályokat . És ha még sokáig hagyjuk magunkat szopatni akkor akkor úgy be fogjuk mi ezt szopni , hogy az elkövetkező 20 évben majd tényleg Recsken kell rezet bányásznunk ...csákánnyal meg lapáttal ... hogy ne dögöljünk éhen . És ezt a szopatást egy valakinek köszönhetjük .
Előzmény: scripter (25) 0 VÁLASZ
bubi66 2012. 01. 07. 21:28 | #26
Persze a Mecsekben rengeteg szén is van azt is milyen jól el lehetne adni , de előbb azt a 2 qrva nagy gödröt kellene betemetni amit az előző bányászok itt felejtettek ...véletlenül .... Petőfi akna felett és Lámpásvölgyben . De nem tudom ha a mai 440 ft-os dízelárral számolunk akkor a recski réz értéke elég lenne-e a rekultivációra a Pécsi külszíni fejtésekre . És akkor a Recski bányát miből rekultiválnánk .

Amúgy részben igazad van , de ha nézted volna pár napja a South Parkot a CC-on akkor ott mondták a tuttit . Az öreg Marsh egy Margarit Aville koktélgépet vásárolt hitelbe aztán alakult a sztori .

Ezt az egész dolgot úgy kell elképzelni mint egy pókerjátékot . Annak idején leűltünk játszani egy asztalhoz a jól ismert szabályokkal . Amíg nyerésben voltunk addig semmi baja nem volt senkinek , építettük az autópályát , hogy legyen min furikázni a terepjárókkal , építettük a lakóparkokat ..stb . Aztán mikor a többiek kerülnek nyerésbe most meg meg akarjuk változtatni a szabályokat , hogy a 6-os pár vigye a royal flusht . Na ez meg a többieknek nem tetszik , szerintem érthető módon . Mindössze erről van szó , ezt taglalja az írás is amit itt kommentelünk .
Előzmény: scripter (25) 0 VÁLASZ
scripter 2012. 01. 07. 20:57 | #25
bányák :
http://mindentudas.hu/elodasok-cikkek/item/2518-meddig-%C3%A9r-a-takar%C3%B3nk?-%E2%80%93-a-f%C3%B6ld-%C3%A1sv%C3%A1nyi-nyersanyagtartal%C3%A9kair%C3% B3l.html
30. perc után
A recski bányában 13 ezer milliárd forint értékű réz van (és ez csak a réz...)
Nem azért nem bányászunk mert nincs mit, és nem tudnánk felhasználni/értékesíteni megfelelő módon (főleg mostanság hogy egyre nagyobb a kereslet rá) , hanem mert túl sok idő alatt hozná vissza a pénzt. És szerintem inkább ilyesmire fordítanák a megspórolható milliárdokat mint azokra hogy :
TEK,
állami vezetők extra fizetései,
képviselői járműpark lecserélése,
amcsi selejtezett helikopter vásárlás + felújítása
meg hasonló baromságok amikből sosem fog visszajönni annyi pénz mint amennyit beleöltek
Ez hosszú távon visszahozná a pénzt , ja meg mellette melóhelyeket teremtene.
Előzmény: bubi66 (23) 0 VÁLASZ
Ctx Twin 2012. 01. 07. 20:40 | #24
Lassan úgy áll a bankszámlám, hogy én járok jobban, ha államosítják...
bubi66 2012. 01. 07. 16:16 | #23
..meg a bányák , meg a szocialista nehézipar ..kohászat ...sőt a gyapottermelést is vissza lehetne hozni a rákosi rendszerből .... úristen ...csupa közgazdász van jelen ..... ??? Ha a mai árak mellett kellene fenntartani azt az "ipari " termelést ami 30 éve volt akkor már ennivalóra sem maradna . Azt meg senki ne gondolja , hogy a semmiből magyarországon bárki is olyat tudna tenni amivel mondjuk a világpiacon megfingatjuk a Mercédaszt , Audit , Intelt , Nestle , McDonalds vagy hasonló kaliberű cégeket . Vagy erre valaki komolyan esélyt lát ...????? ...mondjuk az orbánon kívül , mert ő pontosan ezt gondolja , hogy majd mi megmutatjuk a világnak .
Előzmény: Élien (19) +1 VÁLASZ
Stickhorse 2012. 01. 07. 15:24 | #22
hawkeye, felejtsük el végre, hogy mártírok vagyunk. Kevesek vagyunk itt önmagunkban, hogy világégést produkáljunk. Lehet benne az elsők között lépkedni, de egyelőre egyrészt elég kevés esélyt látok rá, hogy ez be fog következni, másrészt meg nem látok formálódni olyan világrendet, amiben bármiféle előny származna abból, hogy ki kezdett el lázadni. Hozzátéve azt, hogy nincs itt semmiféle lázadás, egyszerűen csak Orbánék megnézték, meddig enged a póráz. Nagyjából eddig engedett, aztán most majd meglátjuk, hogy csak megfog, vagy visszaránt úgy, hogy kivisszük az kutyaház falát is...
Előzmény: hawkeye (21) +2 VÁLASZ
hawkeye
hawkeye 2012. 01. 07. 14:55 | #21

Az tényleg senkinek sem jut eszébe, hogy a komprádorburzsoá pénzvilág rajtunk akar példát statuálni?

Hogy rettegnek arról, hogy a többi ország is követi esetleg a példánkat, s szembe mer szállni a rabszolgatartókkal?

Az Államokban már elindult valami: Occupy Wall Street.

Mielőtt itt gyűlölködtök (tisztelet a kivételnek!), nézzetek már bele az anyagaikba, hogy mit mondanak, miért küzdenek...!
Oci 2012. 01. 07. 14:54 | #20
Én nem értek a politikához, csak azt tudom ami velem kapcsolatos. Amikor meg lett valaki válszatva akkor az elején jobb volt valamivel, aztán persze kiderült, hogy hazudott és utána megint csak rosszabbodott. Most ott tartunk, hogy apámnak nincs munkája 2 éve és én kb 16.000 ft-al keresek kevesebbet mind amellett, hogy minden drágul és plusz adók vannak. Ezek után csak az marad, hogy elmegyek innen és csak azt fogom sajnálni, hogy a szüleim nem tehetik meg, hogy velem jönnek, de pont ezzel fogom tudni őket segíteni a legjobban mert külföldön talán lesznek megtakarításaim amiből tudok nekik adni. Itthon nincs lehetőségünk spórolni mert hónapról-hónapra élünk.
Ami itt megy már sok éve az SZÉGYEN! Egy komoly múlttal és hagyományokkal rendelkező nép folyamatos hanyatlása ez. Mikor lesz ennek vége? Mikor lesz tényleg "jobb"?
:(
+1 VÁLASZ
Élien 2012. 01. 07. 14:22 | #19
Ja, és nem csak privatizáltak, hanem egyszerűen megszüntettek, mert nem kellettek(?)(cukorgyárak pl.) .
Előzmény: bubi66 (17) 0 VÁLASZ
Élien 2012. 01. 07. 14:20 | #18
Az autód a szociból való (Trabi,Lada,stb)?
Nem? Akkor fejlesztettél privatizáció nélkül! :)

Előzmény: bubi66 (17) 0 VÁLASZ
bubi66 2012. 01. 07. 13:59 | #17
Ugyan már .... mert a szocializmusban működő üzemek ,gyárak , ha nem privatizáltuk volna őket olyan jól tudnának termelni és ha azok meg lennének akkor vígan élnénk ... hát ennél nagyobb hülyeséget ritkán hallani . El kell fogadni azt a tényt , hogy az elmúlt 20 évben ( is ) többet fogyasztottunk , mit amennyit megtermeltünk ( dolgoztunk ) persze sok más országgal egyetemben . Aztán ha zavar támad ebben az ...éljük fel a jövőnket ...rendszerben akkor van a szopás , mint most is .
Előzmény: Élien (14) 0 VÁLASZ
Xenophil 2012. 01. 07. 12:56 | #16
Samu... Ezt felejtsük már el hogy/ Magyarországon/ VERSENYKÉPES a mezőgazdasági termelés /Franciaországban/ ,meg /Németországban/ 1darab művelt terület akkora mint az összes magyar termőföld összessége. Kínáról ne is beszéljünk.
Egyáltalán nem vagyunk versenyképesek. Legfeljebb minőségben tudnánk újat hozni.
Ezzel a dologgal biztos nem tudunk előrébb jutni. Bármilyen termelésben sem.
De amivel tudnánk az az a dolog amit CSAK mi tudnánk exportálni ,gyártani, amit itt találunk fel. És más nem termel.
Napelemes tetőcserép , számos más találmány. Megjegyzem pl a napelemes tetőfedő elem gyártása amit magyar talált fel. Amerikában , és Ausztráliában kezdődik meg.!!
Élien 2012. 01. 07. 12:50 | #15
Ez egy nagyon egyszerű és egyértelmű dolog!
Akik annak idején szerződéseket kötöttek és aláírtak, azok is pontosan tudták a következményeket.

Előzmény: Élien (14) 0 VÁLASZ
Élien 2012. 01. 07. 12:40 | #14
Egy szétb@szott gazdasággal nehéz mit kezdeni. A gazdaság a motor és ha az nem működik, akkor leáll az egész rendszer.
Itt a privatizálások és a különböző üzemek bezárásának az eredménye.
Nincs üzem= nincs munka= nincs pénz=van hitel=kifizetni nincs pénz, mert nincs munka, mert nincs üzem=csőd, de a kamatok maradnak.
Előzmény: Samu. (12) 0 VÁLASZ
635-g 2012. 01. 07. 12:38 | #13
mondhatom én hogy megb*szok minden nőt, ha impotens vagyok tuti nem jön össze

ha helytallo lett volna, az ev hozzaszolasanak valasztanam! :)
Samu. 2012. 01. 07. 12:24 | #12
(vegyük kiemelésnek :D még egyszer elnézést)

Én csak azért kételkedek benne, mert a választ előtt se, meg a választások után 2 évvel se tudja senki se megmondani, hogy mi az irány..
hogy akkor az egyetemekkel, oktatással mi lesz.. (fizetős, ennyi eddig a reform)
hogy ha már szembemegyünk az EUval legalább a mezőgazdaság és feldolgozóipar ügyében szólalnánk fel, hisze egyetlen, mindig versenyképes szegmense az országnak
hogy most akkor támogatjuk-e a multikat vagy utáljuk? (igen veri a mellét az audi-s, GM-s fejlesztésekre, mercedes gyárra de köze sincs hozzá)
hogy most akkor 1 kulcsos adó a jó vagy a többkulcsos?
hogy most akkor a magánbiztosítók bevonása az egészségügyben jó vagy rossz? (pár éve maga volt a sátán..)

ezért vagyok borúlátó.. meg az egész piac is..
Előzmény: Élien (11) 0 VÁLASZ
Élien 2012. 01. 07. 12:11 | #11
Nem maradt le! Pontosan idéztem!
Még nem folyik, de nem lehetetlen.

Előzmény: Samu. (8) 0 VÁLASZ
Samu. 2012. 01. 07. 12:11 | #10
ffúúú elnéztem bocsánat :( ég a pofám :D
Előzmény: Samu. (8) +1 VÁLASZ
Élien 2012. 01. 07. 12:08 | #9
Ez csak egy példa volt, hogy lehet így is.
Persze, így leírva jaj de szép, jaj de egyszerű, a csőd mennyire pozitív irányba változtatná országunk helyzetét.
Én itt nem Viktoroznék és nem Ferkóznék, mert akik fent voltak azok tehetnek mindenről egytől egyig.
Megválasztott vezetők, akik rosszul vezettek, rossz döntéseket hoztak és itt az eredménye. Már nem lehet takargatni hazugságokkal a dolgokat, azért még erőlködnek. Idő kérdése és a játéknak vége.

Előzmény: Stickhorse (6) 0 VÁLASZ
Samu. 2012. 01. 07. 12:05 | #8
ha már a wikipédiáról idézel legalább pontosan és helyesen, hiszen az elejéről lemaradt a legfontosabb rész:

!! Piaci alapú, mozgó átváltási árfolyamok mellett az ország újraiparosításba kezdett, importkorlátozással, exportszubvenciókkal, összehangolt kereskedelmi és pénzügyi lépésekkel. !!

a kérdésem a következő: Nálunk folyik-e újraiparosítás? van-e összehangolt kereskedelmi vagy pénzügyi lépés?

mondhatom én hogy megb*szok minden nőt, ha impotens vagyok tuti nem jön össze
Előzmény: Élien (5) +1 VÁLASZ
Samu. 2012. 01. 07. 11:51 | #7
2002ben volt választás, 2001ben 52,7, 2002ben 55,9. a 2002-s költségvetést a fidesz kormány állította össze, élén a törpével.
tudták, hogy máshogy esélyük se lesz a választáson mert a magyar jólétet akar gyorsan, így ők belementek a játékba. az mszp rájuk ígért. s lőn így lett a csokapik...

lehet itt hibáztatni, kiragadni bárkit, ezt bőven közösen hozták össze!

mi az hogy nincsenek adatok? azzal van tele az internet az újság... jah hogy MTV-t nézel? hát úgy persze hogy nincs 2010-től költségvetési adat :)
Előzmény: Weber00 (4) 0 VÁLASZ
Stickhorse 2012. 01. 07. 11:48 | #6
Élien, azért remélem látod, hogy attól, hogy ott ez működött, az nem jelenti azt, hogy nálunk is fog. Egyrészt kedvező világpiaci hatások, másrészt valamiféle stratégiai gazdasági előny kell (Argentínában éppenséggel lehetne ilyet találni, nálunk kevésbé...max annyit, hogy ne tátongjunk itt kívülállóként Európa közepén), hogy ebbe a világpiaci szereplők is belemenjenek. Ez azért nem úgy működik, h kishazánk elképzeli, a világ meg majd úgy alakítgatja a helyzetet, hogy 3-4 évig kirekesztjük magunkat, felpörgünk, aztán visszamászunk egykét kézfogás közepette a Kánaánba...szép is lenne.
Előzmény: Élien (5) 0 VÁLASZ
Élien 2012. 01. 07. 11:26 | #5
Kilábalás a válságból argentin módra.
Piaci alapú, mozgó átváltási árfolyamok mellett az ország újraiparosításba kezdett, importkorlátozással, exportszubvenciókkal, összehangolt kereskedelmi és pénzügyi lépésekkel. 2002 végén a gazdaság kezdett talpraállni, főleg a napraforgó és más gabonamagvak kedvező piacának köszönhetően. 2003-ban Néstor Kirchner lett a megválasztott elnök. Kirchner elnöksége alatt Argentína adósságcserét hajtott végre, amelynek eredményeként 66%-kal csökkent a törlesztőrészlete, újratárgyalta szerződéseit a Nemzetközi Valutaalappal és másokkal, valamint ismét államosított néhány korábban privatizált céget. Pillanatnyilag Argentína a gyors gazdasági növekedés és politikai stabilitás időszakát éli. 2007-ben Néstor Kirchner nem indult újraválasztásáért. Feleségét, Buenos Aires szenátorát, Cristina Fernández de Kirchnert választották elnökké, aki Argentína első választott elnöknője. (Korábban Isabel Perón alelnökként került a megürült elnöki hivatalba). Ugyancsak 2007-ben a balközép Fabiana Riost megválasztották Tűzföld kormányzójává, ő az első női kormányzó Argentína történetében.
Weber00 2012. 01. 07. 11:24 | #4
Nos elmondom őszintén nem is olvastam végig az irományt

DE!!!!!!!!

elemezve a grafikont ami az elején van:

1998-2002-ig volt az Orbán kormány ( ha jól rémlik ) itt a GDPhez arányosított államadósság csökken MAJD
2002-2010-ig amikoris a Meggyesi-Gyurcsány kormány volt soha nem látott méreteket öltött ( csak zárójelesen elárulom hogy az euróövezetbe való belépéshez 60% alatti arányt kell elérni akkor nem is tudom mit igérgetnek. valószinűleg ők sem
EZEKUTÁN
2010-tól ísmét Orbán kormány van amiről itt még nincsenek adatok

De akkor miért is az Orbán képe áll kinn?

(egyébként előttem szólóval teljesen egyetértek )
+3 VÁLASZ
Stickhorse 2012. 01. 07. 11:14 | #2
Jajjjdeszép lenne ha ez így működne. De! Aki egy kicsit is "ért" a gazdasághoz, az tudja, hogy egy ilyen egyszerű kis táblázattal nem lehet világot váltani. A globális érintettségű gazdasági folyamatok csak széles skálás, egy elég széles eseménytér meghatározásával előrejelezhetőek. Ha valaki egy ilyen táblázat alapján belevágna akármibe, azt nem gazdaságpolitikának, hanem egyszerű szerencsejátéknak lehetne maximum nevezni. Remélem ez csak egy erős iróniával átszőtt írás, és kevesen fogják komolyan venni.
Élien 2012. 01. 07. 11:05 | #1
Vicsorít a fogam ááááááááááááááá!!!!
Bújj gyorsan az ágy alá!