Használt autó vásárlása esetén a leggyakrabban előforduló hibás teljesítés az az, amikor a kereskedő egy olyan járművet ad el a vevőnek, amelyiknek a kilométerórája vissza van tekerve, vagy a gépkocsinak egy rejtett hibája van. Ez a hibás teljesítés klasszikus példája. A kereskedők gyakran alkalmaznak olyan formulát az adásvételi szerződéseken, amellyel a felelősségüket, a fogyasztó szavatossági igényét teljesen kizárják. Természetesen az ilyen szerződési kikötés semmis, az ilyet a jogszabály egyértelműen tiltja.
Buszsávban az elektromos autó – a hatályos jogszabályok szerint – nem közlekedhet, ezt már az elején szeretném ezt leszögezni. Az elektromos autók egyre népszerűbbek, elég sok látható az utakon, és szerencsére számos kedvezmény vehető igénybe az ilyen járművekre.
Kalifornia is jogi keretek közé foglalta az önjáró autók közlekedését, ezzel felgyorsulhatnak a területen zajló fejlesztések és tesztelések. A vezető nélküli kocsik egyik legfőbb zászlóvivője a Google: a vállalatnál úgy tartják, öt éven belül bárki vehet egy ilyen, új generációs járművet.
Te rábíznád magad egy ilyen gépjárműre?
320-szal ütközött szalagkorlátnak egy Pagani Zonda. A Zonda biztonságból jelesre vizsgázott: noha a méregdrága járműből csak egy roncskupac maradt, a sofőr és 21 éves utasa saját lábán hagyta el a baleset helyszínét.
Világcsúcsot ért el egy német villanyautó - az Audi A2 egyszeri feltöltéssel, 90 km/h-s sebességgel tette meg a München és Berlin közötti 600 kilométeres utat.
Nálunk egy ilyen projecthez vajon mit szólna az ombudsman?
Köszi!