Klasszikus festmények programozók szemszögéből ;)
Experiments In Processing
lilaflexninja | 2014.06.23. 15:04:54Órákig el lehetne nézegetni ezeket!Festő robot
Ravennë | 2013.07.13. 00:06:57Mondhatni.
Eiko Ojala 3D program segítsége nélkül készített, egyszerűnek tűnő, ám technikailag annál összetettebb rajzai
Apokaliptikus képek a világ nagyvárosaiból
Lucie és Simon Csendes világ című fotósorozata javarészt olyan helyeken és időpontokban készült, amik ilyenkor zsúfolásig teltek élettel. New York, Párizs, Peking terei, sugárútjai a képeken mégis egy kipusztult világot idéznek. A három évig készült sorozatot különböző fotográfiai technikákkal hozta létre a munkáiban rendszeresen a valóság és a fantasy határán mozgó francia-német szerzőpáros. Céljuk a zsúfolt utcaképek elnéptelenítése volt. Egyrészt a 19. századi fotográfiát idéző hosszú expozíciós időket használtak. Egy-egy fotó expozíciója több óráig tartott. Ezalatt minden mozgó és mozgatható dolog eltűnt a képről. Ehhez az asztrofotográfusok által is használt sötét szűrőt használtak, hogy megóvják a képeket a kiégéstől. Másrészről az elkészült fotókat számítógépes programokkal hetekig tökéletesítették, hogy azok, egy kattintással készült csendélet illuzióját keltsék. Végül minden képre utólag felkerült az ember is.- Petros Vrellis görög művész az openFrameworks program segítségével keltette életre Van Gogh egyik legismertebb festményét úgy, hogy érintésre változik.
"See No Evil" - Bristol street art programja
The City of Gent Project - 3D programban modellezve valószínű egyszerűbb lett volna. ;)
becenev | 2011.03.18. 10:38:20lehet hogy egyszerűbb lett volna, de mennyivel többet ér és kézzel foghatóbb így. Személy szerint engem zavar, hogy a filmekben fotókon mindent számítógépes technikával csinálnak meg, csak mert egyszerűbb és már semmi sem valódi még minimális szinten sem. Ha tehetném és ilyenekkel foglalkoznék én is inkább kézzel készítenék mindent amit csak lehet.
- "PAINT UP! RÁADÁS" A júniusi döntőt követően, közkívánatra újra levetítik a világ első virtuális épületfestő versenyének pályamunkáit és a világhírű profik bemutatófilmjét! HELYSZÍN: Budavári Palota, Hunyadi udvar (az Oroszlános kútnál), Magyar Nemzeti Galéria „B” épület homlokzata IDŐPONT: 2010. szeptember 22. (szerda), 20.00-22.00 óráig PROGRAM 1000 nm vetített felület, épületmozgató animációk, lenyűgöző látvány, világörökségi környezet, egyedi alkalom. ÚJRATÖLTVE: a látogatók még egyszer megnézhetik a Múzeumok Éjszakáján, a verseny döntőjében vetített 12 legjobb alkotást, és a +8-as kategóriába jutott filmeket. EXTRA ADAG: újra látható lesz az a kuriózumnak számító, óriás felbontású 3D animáció, amit a műfaj nemzetközi hírű képviselői, Bordos László Zsolt, Kovács Ivó és Vicsek Viktor készítettek. (Bordos és Kovács nevével a nagyközönség korábban a dubai Pálma-sziget hivatalos avatóünnepségének vetítéséhez készített óriás felbontású 3D animáció kapcsán találkozhatott.) RÁADÁS: az eseményen levetítik azt a további 12, döntőbe nem jutott pályaművet is, amit még saját alkotóik sem láthattak az adott architektúrán. Ha már látta, azért, ha még nem, azért, de ezt nem szabad kihagyni! A szervezők a rendezvényre mindenkit szeretettel várnak! BELÉPŐDÍJ NINCS!
Tom Beddard alkotásai, melyeket saját programjaival állít elő.