A kiállítás Málta szigetét és társ szigeteit mutatja be, az idegenforgalmi és az eldugott látványosságokkal egyetemben!
A kiállítás augusztus 27-től október 15-ig látogatható a Budapesten található Zászlómúzeumban, a Corvin mozi mellett.
Cím: 1085 - Budapest - (Pest megye)
József körút 68. (a Nap utca sarkán)
Nyitvatartás K-P 11-18, Szo-V 11-15
További információ:
www.gregoryiron.com
A múzeum elérhető itt.
Kovács Agneta Patrícia, 1978-ban született Mezőkövesden. Jogi egyetemet végzett, tanult Amerikában és az Egyesült Királyságban, majd rövid ideig élt a Közel-Keleten is. Műveiben az otthonról hozott Matyó ornamentika mellett megjelennek utazásai során befogadott formák és színek, a Dallasban eltöltött időszak és a vidéki Angliából hozott élményei ugyanúgy, mint a Bejrúti mindennapok vagy épp a Holt-tenger bibliai tájainak lenyomata.
Szombaton, vagyis január 16-án a Kuplungban (V. ker, Király utca 46.) lesz egy partival egybekötött streetart vonatkozású filmpremier: 19:00-ás kezdéssel lesz a Vakondok című ’szubkulturális kisérleti dokumentumfilm’ bemutatója, utána parti olyanokkal, mint Savage, a Dubphase-es Kebab + DST páros és Pryus (a flyeren behirdetett Cadik helyett), közben pedig streetart kiállítás by Budhatomi, Oliver Arthur és Pintér Gábor. Ráadásul az egész móka ingyenes, ellenben ajánlatos előregisztrálni, erről bővebb infó alább, plusz mellé flyer (klikk rá a nagyobb méretért), hivatalos ajánló és előzetes. Az utóbbi engem nem feltétlen győzött meg, mert a témák érdekesek, de kicsit eröltetettnek tűnik benne a lazulós stílus, de majd meglássuk mi sül ki belőle.
Kása Béla 1952-ben született Pécsen. 13 évesen Németországba került, majd a kölni Művészeti Főiskola fotó szakán tanult fényképezni. 1973-tól járt Erdélybe, 1982-ben költözött haza Magyarországra. 1975-től tanult zenélni is, erdélyi muzsikusoktól. A fotografálás mellett a zenélést is, a népzenegyűjtést is fontosnak tartja. A mai napig rendszeresen jár Erdélybe fotózni, képei a világ számos kiállítóhelyén megtalálhatóak.
Az oldal érdekessége, hogy a munkák skiccei (előzményei) is fent vannak, mellette pedig a normál képek, így nyomon lehet követni a változásokat, ami érdekessé és némileg szórakoztatóvá teszi az oldalt.
Weiler Péter úgy döntött, hogy tárlatának képeiről több ezer sorszámozott és dedikált nyomatot készít. Az így sokszorosított műalkotásokat most a Menhely Alapítvánnyal karöltve Magyarország hajléktalanjai között osztják szét azzal a céllal, hogy a hajléktalanok a képeket az utcán saját hasznukra értékesíthessék. A budapesti tárlat mellett így egy országos nyílt, utcai kiállítás jön létre, amiben mindannyian részt vehetünk, és segíthetünk. Weiler Péter festőművész James Dean riport című tárlata 2009. május 8-án nyílik a Werk Film, Stílus és Kommunikációs Akadémia (Budapest, V. ker. Arany János u. 10. 4. emelet) termeiben. A művész egyedi ötletével az egész országot szeretné bevonni a kiállításba, mindezt jótékony céllal.
A Hősök című sorozatban látható Isaac Mendez képeit igazából megalkotó festő, Tim Sale weboldala. (Mellesleg egy csomó más képregénynek a képei is megtalálhatóak.)
Longitude 131° - luxussátrak turistáknak az Uluru-Kata Tjuta nemzeti parkban Ausztrália egyik legismertebb nevezetessége, az Uluru mellett.