K. William LeQuier üvegszobrai
Így kell hullámokat fotózni!
Hipnotikus hullámok
Gianni Sarcone optikai illúziói
Az egyik elmélet szerint az apró, akaratlan szemmozgások szellemképet hoznak létre, amely átfedésbe kerül a monitoron lévő képpel. Ennek eredménye az úgynevezett moaréhatás: a hasonló ismétlődő mintázatok kicsit eltérő szögekben olvadnak össze, hullámzó hatást hozva létre.Matt & Lis felejthetetlen eljegyzése :)
Mario Ceroli installációi
Clark Little fotói
Maccoyi | 2009.06.18. 20:39:10Nagyon jó képek, tetszenek és még az art izés fejléc is harmonizál az oldallal. :)Ha már HDR meg minibolygófotó, akkor tegyünk röpke kitérőt az infrafotózás világába is.
Az elv: a látható fény tartományába eső, 390nm és 770nm közötti hullámhosszú elektromágneses sugárzásnál léteznek hosszabb és rövidebb hullámhosszú sugárzások is. Az infravörös fényképezésnél a 770nm és 1200nm közötti úgynevezett közeli infravörös tartományban fotózunk, aminek a végeredménye, hogy a a tárgyakról visszaverődő infravörös fényeket rögzítjük, így kapjuk meg az infra fotókra jellemző havas/holdbéli táj hangulatot. A műfaj űzhető analóg és digitális gépekkel is, ahol a digitgépeket szűrőzni kell, az analóg fotózásnál ezen felül infra filmet kell használni. Digitgépekre a legelterjedtebb, de sajnos megszüntetett Hoya R72 szűrő a legnépszerűbb.rezlavor | 2008.03.27. 09:03:42itt ww.optiform.hu meg van R72bol, de mar csak par meretbol. meg vannak cegek akik direkt a beepitett infra szuro eltavolitasra szakosodtak pl lifepixel.com, ahol van tutorial a 350Drol, de fotok alapjan en nem mernek nekialni. Meg ugye ezzel ugrik a gari.