Előtte és utána
Antti Karppinen fotósorozata azt mutatja meg, hogy a valóságból milyen csodás világokat lehet alakítani.Fotósorozat a gyerekkorról
Illetve arról, amilyennek annak lennie kéne, tévé és internet nélkülvadonka | 2017.01.24. 10:20:11Az enyém még nagyjából ilyen volt. 80-ban születtem.Andrew Miksys Bingo című fotósorozata egy olyan világot mutat be nekünk, amitől megszakad a szívünk
Steph Wilson Emoji című fotósorozata a cenzúráról szól, illetve, hogy szerinte már túlzásba viszik azt
Qingjian Meng Gold rush című fotósorozata összehozza a 19. századi divatot a jelen kor technológiájával
A Brit élet Colin Jones szemével
Colin Jones egy balett-táncos, aki először a Japán turnéjuk során fogott kamerát, majd az '50-es, '60-as években figyeltek fel rá, mint fotóművész.
Oldalán az egész világkörüli fotósorozat megtekinthető.A 10 leghíresebb portréfotós legjobb portréi
Elképesztő fotók érzelmekről, pillanatokról.- Többnyire furcsa szemmel nézünk azon embertársainkra, akik eltérnek az éppen aktuális szépségideáltól. Tény, a legtöbb ember nem tudja elfogadni a másságot! Haley Morris-Cafiero sikeres karriernek örvendő amerikai fotós, hétköznapi tevékenységeket folytató, önmagát ábrázoló fotóin kapja lencsevégre a közemberek túlsúllyal kapcsolatos társadalmi megbélyegzéseinek kinyilatkoztatását.
Henry Hargreaves fotósorozatai
Apokaliptikus képek a világ nagyvárosaiból
Lucie és Simon Csendes világ című fotósorozata javarészt olyan helyeken és időpontokban készült, amik ilyenkor zsúfolásig teltek élettel. New York, Párizs, Peking terei, sugárútjai a képeken mégis egy kipusztult világot idéznek. A három évig készült sorozatot különböző fotográfiai technikákkal hozta létre a munkáiban rendszeresen a valóság és a fantasy határán mozgó francia-német szerzőpáros. Céljuk a zsúfolt utcaképek elnéptelenítése volt. Egyrészt a 19. századi fotográfiát idéző hosszú expozíciós időket használtak. Egy-egy fotó expozíciója több óráig tartott. Ezalatt minden mozgó és mozgatható dolog eltűnt a képről. Ehhez az asztrofotográfusok által is használt sötét szűrőt használtak, hogy megóvják a képeket a kiégéstől. Másrészről az elkészült fotókat számítógépes programokkal hetekig tökéletesítették, hogy azok, egy kattintással készült csendélet illuzióját keltsék. Végül minden képre utólag felkerült az ember is.