214414 x 80571 pixeles, tehát 17,27 Gigapixeles; 96,5 GB memória szükséges digitális tárolásához; 2 046 képből rakták össze, a gép pedig egy Nikon D2x, 300mm-es f/4 lencsével, 1,7-szeres kovertálású objektívvel; 17,98 x 6,7 méteres a kép, ha 300dpi-s minőségben nyomtatják (2,54 cm-enként -1 inch - 300 képpont található).
Számoljátok meg, hány ember van rajta! ;)
Egy újabb habos művészet - csak ezek már gép (nyomtató?) igénybevételével készülnek, nem szabadkézzel.
Nagyon jó kis animációk az Amautalab-tól! Ha nincs quicktime a gépeden, megnézhető youtube-on is (kicsit rosszabb minőségben) itt.
Az elv: a látható fény tartományába eső, 390nm és 770nm közötti hullámhosszú elektromágneses sugárzásnál léteznek hosszabb és rövidebb hullámhosszú sugárzások is. Az infravörös fényképezésnél a 770nm és 1200nm közötti úgynevezett közeli infravörös tartományban fotózunk, aminek a végeredménye, hogy a a tárgyakról visszaverődő infravörös fényeket rögzítjük, így kapjuk meg az infra fotókra jellemző havas/holdbéli táj hangulatot. A műfaj űzhető analóg és digitális gépekkel is, ahol a digitgépeket szűrőzni kell, az analóg fotózásnál ezen felül infra filmet kell használni. Digitgépekre a legelterjedtebb, de sajnos megszüntetett Hoya R72 szűrő a legnépszerűbb.
Mindenkinek jó hétvégét, ne kockuljatok sokat a gép előtt, menjetek ki a friss levegőre, legalább lesz egy kis színetek... Viszlát hétfőn! :)
Volt szerencsém Las Vegasban megnézni Peter Lik galériáit. Gondoltam veszek pár képet, egész jól néztek ki nagyban, de mikor elárulták, hogy 5.000-200.000$-ért árulják őket, majdnem félrenyeltem (ennyit azért nem nyertem, hehe)... Asszem ennyiből eljutok ezekre a helyekre és még egy profi gép is belefér... ;)
viszont a kép bal oldali egyharmadánál alul a farm mellett az erdőben van egy budi, azt láttátok?